Čelsi, Mančester junajted, Vulverhempton i Liverpul u četvrtfinalu FA kupa

Bez iznenađenja u mečevima osmine finala

4559 pregleda 0 komentar(a)
Kumas proslavlja pogodak, Foto: Reuters

Fudbaleri Čelsija, Mančester junajteda, Vulverhemptona i Liverpula plasirali su se večeras u četvrtfinale FA kupa.

Čelsi je u Londonu bio bolji od Lidsa (3:2), Junajted je u gostima savladao Notingem forest (1:0), Vulverhempton je kod kuće slavio protiv Brajtona (1:0), dok je Liverpul na "Enfildu" eliminisao Sautempton (3:0).

Najviše uzbuđenja viđeno je na "Stamford bridžu", gdje je Lids vodio od osmog minuta golom Džozepa.

Čelsi je do kraja prvog poluvremena preokrenuo preko Džeksona i Mudrika, a onda je Džozep u nastavku postigao drugi gol i izjednačio.

Pobjedu Čelsiju donio je Galager u 90. minutu.

I Mančester junajted je u završnici utakmice stigao do pobjede na gostovanju Notingemu. Igrao se 89. minut kada je Kazemiro, poslije asistencije Bruna Fernandeša, zatresao mrežu.

"Đavoli" će u četvrtfinalu igrati protiv Liverpula, koji je lako izašao na kraj sa Sautemptonom.

Jirgen Klop je i večeras izveo mladu ekipu, koja je do vođstva stigla u 44. minutu kada je Kumas pronašao put do gola "svetaca.

U nastavku je u prvom planu bio još jedan mladi fudbaler, Dans, koji je sa dva gola, u 73. i 88. minutu potpisao ubjedljivu pobjedu "redsa".

Vulvsi su protiv Brajtona jedini pogodak postigli već u drugom minutu, a strijelac je bio Lemina.