Bokelj i Otrant krenuli pobjedama, Berane šokiralo Grbalj, let Iskre ka sredini tabele

Ulcinjani i Kotrani izjednačeni na vrhu nakon gostujućih pobjeda, trećeplasirana Podgorica ostala na -6 poslije remija u Igalu

2950 pregleda 1 komentar(a)

Utakmicama 20. kola nastavljeno je takmičenje u 2. Crnogorskoj fudbalskoj ligi nakon zimske pauze.

Vodeći su nastavili sa pobjedama, do kojih su došli na različite načine - Bokelj je bio ubjedljiv (3:0) protiv Lovćena u Podgorici, dok je Otrant-Olyimpic tek u 88. minutu, golom Miloša Krkotića, stigao do trijumfa protiv Internacionala na Trešnjici (1:0).

Golove za Bokelj na Kampu FSCG postigli su Igor Poček u 30. i 75. i Marko Bojović u 44. minutu. Cetinjani su od finiša prvog dijela igrali sa desetoricom, zbog isključenja Matije Pejovića.

Otrant i Bokelj su izjednačeni na vrhu sa po 42 boda, Ulcinjani su prvi jer za jedan gol imaju bolju gol razliku.

Oni su danas napravili dodatni bijeg u odnosu na trećeplasiranu Podgoricu, koja je ostala na -6 nakon remija u Igalu - 1:1.

Podgorica je povela u 42. minutu golom Takerua Komije, izjednačio je rezervista domaćih Boško Borovnica u prvom minutu sudijskog dodatka.

Iskra je napravila skok ka sredini tabele - Danilovgrađani su šesti nakon pobjede nad Komom kod kuće (1:0).

Presudio je kapiten Aleksa Karadžić u 57. minutu.

Iznenađenje u Radanovićima - posljednjeplasirano Berane pobijedilo je Grbalj 2:0 i oživjelo nadu u opstanak.

Pogocima Vasilija Osmajlića u 17. i Vuka Vulevića iz penala u 66. minutu, izabranici Slavice Božičića stigli su do 15. boda. Pretposljednji Internacional ima 19, dok je zona spasa, u kojoj je najbliže Igalo, daleko šest bodova (21).