"Vilenjaci" sanjaju Ligu šampiona, Dinj utišao "Kenilvort Road"

Aston Vila je odbila napade Lutona, slavila je golom Luke Dinja u finišu 27. kola (3:2)

1755 pregleda 1 komentar(a)
"Vilenjjaci" slave Dinja, Foto: REUTERS

Aston Vila je odbila napade Lutona, slavila je golom Luke Dinja u finišu 27. kola (3:2), pa je tako učvrstila četvrtu poziciju sa pet bodova više od Totenhema.

"Sparsi" imaju utakmicu manje, pa time trijumf "viljenjaka" dodatno dobija na težini.

Izabranici Unai Emerija su odlično počeli utakmicu na gostovanju, pogocima Olija Votkinsa u 24. i 38. minutu, stekli su veliku prednost.

No, domaća ekipa nije željela da odustane bez borbe, uspjela je da dođe do izjednačenja, nakon golova Tahita Čonga u 66. minutu i Karltona Morisa šest minut kasnije.

No, "vilenjajci" su potom odigrali odgovornije, zatvorili su prilaze golu a Dinj je u 89. minutu donio trijumf.