Juve izgubio u Napulju: Hviča i Raspadori lansirali šampiona

Šampion bolji od "stare dame" - 2:1

6663 pregleda 0 komentar(a)
Volej Kvarachelije za prednost Napolitanaca, Foto: Reuters

Napoli je savladao Juventus u derbiju 27. kola Serije A i pokazao neku novu energiju koja bi mogla da bude ključna u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Daleko su "azuri" od šampionskog fudbala od prošle sezone, ali i dalje imaju dovoljno klase u timu, pogotovo kada je u formi Hviča Kvarachelija.

Upravo je Gruzin napravio razliku u prvom poluvremenu u kojem je Juve promašio nekoliko velikih šansi prije nego je Kvarachelija iz voleja u 42. minutu donio prednost domaćinu.

"Stara dama" je prijetila i u nastavku, Federiko Kjeza je desetak minuta prije kraja izjednačio, ali je brzo nakon 1:1 Napoli dobio penal koji je naivno u duelu sa Viktorom Osimenom skrivio 18-godišnji Džozef Nonž.

Nigerijac nije zatresao mrežu, njegov šut sa 11 metara je odbranio Vojćeh Šćensni, ali je na odbitak naletio Đakomo Raspadori i pogodio za trijumf.

Juve je drugi na tabeli, ali je daleko od borbe za Skudeto - ako Inter u ponedjeljak (20.45) savlada Đenovu na svom terenu imaće 15 bodova više.

Napolitanci su, s druge strane, na minus četiri u odnosu na Bolonju, koja je u zoni plasmana u evropsku elitu.

Bolonja je danas u Bergamu bila bolja od Atalante 2:1.