Liga šampiona: Bajern i PSŽ u četvrtfinalu

Bavarci u revanšu osmine finala savladali Lacio 3:0, PSŽ bolji od Sosijedada - 2:1

22:50h

Bajern iz Minhena i PSŽ su prvi četvrtfinalisti Lige šampiona - Bavarci su večeras na "Alijanc areni" u revanšu osmine finala savladali Lacio 3:0 i nadoknadili gol zaostatka iz prvog meča, dok je francuski šampion savladao Real Sosijedad 2:1 (u prvom meču je bilo 2:0 za PSŽ).

Lacio je večeras u Minhenu bio u igri skoro 40 minuta. Rimljani su mogli i do vođstva, ali je Ćiro Imobile propustio veliku priliku da bi nekoliko minuta kasnije uslijedila kazna - domaći su krenuli u napad, akcija je dugo trajala, na kraju je Pavlović u kaznenom prostoru pronašao Gereira, koji je asistirao Kejnu, a engleski napadač zatresao mrežu.

Tuhelova ekipa je do drugog gola stigla u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena - Gereiro je izveo korner, De Liht uhvatio volej, šutirao, a Miler glavom skrenuo loptu u mrežu.

Bilo je tada jasno da je Bajern na dobrom putu da se plasira u četvrtfinale. Domaća ekipa je u nastavku imala inicijativu, kontrolisala igru, a sve dileme otklonila u 66. minutu kada je Sane šutirao, Provedel odbranio, a Kejn bio na pravom mjestu i postigao još jedan gol.

Do kraja meča je Miler imao priliku da po drugi put zatrese mrežu, ali je pogodio stativu, dok je na drugoj strani neprecizan bio Luis Alberto.

Crnogorski reprezentativac, Adam Marušić je odigrao čitav meč za Rimljane.

A PSŽ je u Španiji lako stigao do još jedne pobjede protiv Sosijedada (2:1). Meč je obilježio Kilijan Mbape, koji je postigao oba pogotka - prvi u 15. minutu kada se lijepo oslobodio Zubeldije, a drugi u 56. minutu kada je izbjegao ofsajd zamku i savladao Remira.

Gol za Sosijedad postigao je Merino u 89. minutu.

Izmjena: 22:58h
22:31h

Lacio je propustio dobru priliku da se vrati u meč - Luis Alberto je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Pavlović loptu skrenuo u korner.

22:29h

Kontra Bajerna, Miler je šutirao, ali je pogodio stativu.

Potom je priliku imao i Sane, ali nema promjene rezultata.

22:25h

Sosijedad je postigao pogodak, ali je taj gol poništen zbog ofsajda u kojem je bio Barenečea.

22:24h

I Bajern je završio posao - vodi 3:0 protiv Lacija, strijelac Kejn.

Sane je u situaciji jedan na jedan sa Romanjolijem lako došao u poziciju da šutira, ali je Provedel odbranio, da bi odbijenu loptu u mrežu sproveo Kejn.

Gol pogledajte ovdje.

22:18h

PSŽ je potvrdio plasman u četvrtfinale - francuski šampion vodi 2:0 protiv Sosijedada, ponovo je strijelac Mbape.

Mladi fudbaler je izbjegao ofsajd zamku, krenuo ka golu, šutirao u bliži ugao i zatresao mrežu.

Kilijan Mbape
Izmjena: 22:23h
22:17h

Prilika za Bajern, Kejn je asistirao Gereiru, koji je šutirao, ali je lopta završila proed gola.

21:47h

Vodi Bajern 2:0, gol Milera!

Bavarci su dobili korner, Gereiro je centrirao, De Liht uhvatio volej, a Miler glavom skrenuo loptu u mrežu.

Liga šampiona
21:39h

Bajern je kaznio promašaj Imobilea - Bavarci vode 1:0, strijelac Hari Kejn.

Dugo je trajao napad Bajerna, na kraju je Pavlović ubacio loptu u kazneni prostor, a Gereiro pronašao Kejna.

Odmah nakon pogotka šansu je propustio Musijala.

HariKejn
21:37h

Imao je Imobile zicer - Zakanji je centrirao, a napadač Rimljana glavom sa pet-šest metara promašio gol.

21:32h

Imao je Mbape šansu da postigne još jedan gol - šutirao je u donji desni ugao, ali je Remiro odbranio.

21:22h

Bajern protiv Lacija ima veći posjed, pokušava da dođe do gola, ali mreža Rimljana miruje.

LŠ
Izmjena: 21:32h
21:17h

Gol u Španiji - PSŽ vodi protiv Sosijedada 1:0, strijelac Mbape.

Dodavanje Dembelea, sjajan potez Mbapea, izbacio je Zubeldiju i zatresao mrežu.

Izmjena: 21:29h
21:16h

Još jedna šansa za prvaka Francuske - Emri je ušao u kazneni prostor, ali je slabo šutirao.

Izmjena: 21:33h