Vodeći nastavili seriju, Bokelj preuzeo prvo mjesto zbog gol-razlike

Kotorani pobijedili Iskru 3:0, Otrant-Olympic bolji od Grblja 2:1

5415 pregleda 0 komentar(a)

Odigrani su mečevi 21. kola Druge crnogorske fudbalske lige.

Vodeći su nastavili seriju, s tim što je Bokelj preuzeo prvo mjesto u odnosu na Otrant, zbog bolje gol-razlike za jedan pogodak.

Kotorani su na stadionu pod Vrmcem bili ubjedljivi protiv Iskre - 3:0.

Marko Bojović je u 22. minutu doveo Bokelj u vođstvo, a trijumf je potvrdio dvostruki strileac Dejan Pepić, golovima u 68. (penal) i 89. minutu.

Nešto teže do pobjede je došao Otrant-Olimpik, koji je u Ulcinju pobjedio Grbalj sa 2:1. Tim Dejana Vukićevića imao je sigurnih 2:0 nakon pogodaka Balše Banovića u 4. i Halila Muharemovića u 54. minutu, ali je u finišu strahovao za bodove, pošto je Jovan Vujović smanjio iz penala 15 minuta prije kraja. Domaćin je, ipak, sačuvao pobjedu.

Prvu pobjedu drugom dijelu sezone zabilježila je Podgorica, koja na trećem mjestu zaostaje šest bodova za vodećima. Tim Igora Lukovca je na "DG areni" bio bolji od Internacionala - 2:1.

Nikola Pavlićević je u 28. minutu doveo Podgoricu u vođstvo, izjednačio je Tomo Šoć u 47, a igrač odluke bio je Marko Vračar, koji je u 58. minutu pogodio za konačnih 2:0.

Internacional je u teškoj situaciji - pretposljednji na tabeli, duboko u zoni ispadanja, zona spasa daleko je pet bodova...

Lovćen je na gostovanju posljednjeplasiranim Beranama slavio 2:1. Domaći su poveli golom Nikole Tmušića iz penala u 11. minutu, preokret je već do poluvremena režirao Božidar Bujiša, golovima u 35. i 43. minutu.

U posljednjem meču kola, igranom u noćnom terminu, Igalo je, zahvaljujući dvostrukom strijelcu Bošku Dujoviću, slavilo na Zlatici protiv Koma - 2:0.