Real preživio zvižduke i čas fudbala Lajpciga, Siti bez problema do četvrtfinala

Liga šampiona, osmina finala: Real Madrid - RB Lajpcig 1:1 (prvi meč 1:0), Mančester siti - Kopenhagen 3:1 (3:1)

21190 pregleda 1 komentar(a)
Lajpcig je odigrao sjajno u Madridu, ali nije imao sreće: Olmo u duelu sa Ridigerom, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.03.2024. 23:08h
Završeno
22:57h

Završeno je i u Mančesteru - Siti se protiv Kopenhagena "zagrijavao" za završnicu uzbudljive sezone, dva puta po 3.1 za lagan put do četvrtfinala.

Golove za "građane" postigli su Manuel Akandži (5. minut), Hulijan Alvares (9) i Erling Haland (45+3), dok je na drugoj strani strijelac bio Mohamed Elijunusi (29).

22:54h

Kraj u Madridu - Real se provukao do četvrtfinala, nakon mnogo bolje igre Lajpciga tokom svih 90 minuta, 1:1, prvi meč 1:0 za kraljevski klub.

Poslije pritiska gostiju i nekoliko promašenih velikih šansi prije svega Luja Opende, poveo je nakon super akcije Džuda Belingema i Vinisijusa u 65. minutu.

Lajpcig je izjednačio tri minuta kasnije kada je glavom pogodio Vili Orban.

Koliko je loše večeras igrao Real možda najbolje govore i zvižduci sa "Bernabeua" tokom utakmice.

22:49h

92' - Kakva šansa za Lajpcig, Dani Olmo je pogodio prečku.

22:39h

Lajpcig nastavlja sa odličnom igrom, ali i dalje je bez sreće - Orban je imao novu dobru šansu.

22:34h

Openda će željeti da zaboravi ovo veče, zamijenio ga je Jusuf Poulsen. Na drugoj strani umjesto Krosa ušao je Luka Modrić.

22:31h

Nastavlja da prijeti Lajpcig, ali Openda nema svije veče. Nakon njega pokušao je i Šeško.

22:26h

68' - GOOOL, vraća se Lajpcig, kakav karakter ove ekipe. Pogodio je štoper Vili Orban glavom nakon ubacivanja Davida Rauma.

22:23h

65' - GOOOL, možda Real večeras ne igra kako se očekuje, ali ima previše klase u ekipi, a dva majstora kreirala su akciju za vođstvo.

Džud Belingem je sjajno povukao, još bolje pronašao Vinisijusa, koji je zakucao u gol: Real - Lajpcig 1:0

22:20h

63' - Najbolja prilika za Real na utakmici. Karvahal je pronašao Rodriga koji je dobro šutirao, ali je još bolje odbranio Peter Gulači.

22:07h

I drugo poluvrijeme u Madridu bolje je otvorio Lajpcig - ponovo je Openda opasno zaprijetio.

Karlo Anćeloti je u nakon odmora uveo Rodriga umjesto Kamavinge.

21:50h

45'+3 - GOOOL, treći za Siti. Strijelac je Erling Haland, "građani" na poluvrijeme idu sa 3:1 protiv Kopenhagena. To je za Norvežanina 41. pogodak u Ligi šampiona.

21:47h

Kraj prvog poluvremena u Madridu: Real - Lajpcig 0:0, pojačavaju se žvizduci sa stadiona "Bernabeu" nakon što domaćin nije napravio nijednu šansu tokom prvih 45 minuta.

S druge strane, ttri velike prilike propustio je napadač tima sa istoka Njemačke Luj Openda.

21:44h

Barnabeu je nemiran... I to s razlogom - piše madridska Marka nakon očajne predstave Reala u prvom dijelu.

21:43h

42' - Još dvije šanse za Lajpcig, najprije je pokušao Ćavi Simons, a potom je novu veliku šansu imao Openda.

21:35h

Real Madrid nije pokazao praktično ništa za 35 minuta revanša, čuje se i poneki zvižduk sa "Santjago Bernabeua".

21:30h

29' - GOOOL, Kopenhagen pokazuje karakter - danski velikan je smanjio preko Norvežanina Mohameda Elijunusija.

21:20h

Pogledajte golove kojima je Siti otvorio Kopenhagen - najprije je pogodio Manuel Akandži, a potom Hulijan Alvares.

21:13h

Opasan je Lajpcig u Madridu - Benjamim Šeško je kao i prvom meču izgubio duel "jedan na jedan" sa Andrijem Lunjinom u akciji koju bi možda poništio VAR zbog ofsajda.

Nekoliko minuta kasnije i Luj Openda je dva puta zaprijetio iz kontranapada, ali je u oba navrata slabo šutirao.

21:11h

9' - GOOOL, ponovo na Itihadu, ponovo za Siti - strijelac je Hulijan Alvares nakon velike greške golmana Kopenhagena Kamila Grabare.

21:06h

5' - GOOOL, nekako očekivano najprije u Mančesteru - Siti golom Manuela Akandžija nakon kornera vodi protiv Kopenhagena.