Bruno Petković srušio PAOK, Dinamo blizu najboljih osam u Ligi konferencija

Dinamo Zagreb - PAOK 2:0, lijepa prednost hrvatskog šampiona pred revanš u Solunu

4032 pregleda 3 komentar(a)

Dinamo je jedini predstavnik nekadašnje Jugoslavije u evropskim kupovima, a mogao bi da dogura do četvrtfinala.

"Modri" su u Zagrebu, u prvom meču osmine finala Lige konferencija, iznenadili favorizovani PAOK - slavili su sa 2:0, pa u Solun nose sasvim lijepu prednost.

Oba gola za tim Sergeja Jakirovića postigao je reprezentativac Hrvatske Bruno Petković.

Prvi u 37. minutu nakon velike greške gostujućeg štopera Džonija, a drugi u 71. poslije asistencije Baturine.

PAOK je bio gotovo bezopasan na Maksimiru, šansu je imao tek u finišu.

Na korak od četvrtfinala Lige konferencija je Fenerbahče, koji je slavio 3:0 na gostovanju Rojal Unionu u Belgiji.

Belgijancima je presudio Belgijanac - Miši Bačuaji dao je prvi gol, 20. minutu, drugi Holanđanin Ostervolde u 84 na asistentciju Edina Džeka, da bi trijumf potvrdio Dušan Tadić u nadoknadi iz penala.

Fiorentina je izvukla premiju u vatrometu golova na "gostovanju" Makabiju iz Haife, u meču koji se igrao u Budimpešti - slavila je 4:3, golom Čeha Baraka u petom minutu nadoknade vremena.

Servet i Viktorija Plzenj igrali 0:0 u Švajcarskoj.