Dva penala - dva pogotka: Mančester junajted bolji od Evertona

Velikan slavio golovima Fernandeša i Rašforda

4522 pregleda 0 komentar(a)
Rašford proslavlja gol, Foto: Reuters

Mančester junajted se vratio pobjedama nakon dva vezana poraza u Premijer ligi.

Na "Old trafordu" je savladan Everton 2:0, oba gola su viđena u prvom poluvremenu, i to iz penala - strijelci su bili Bruno Fernandeš i Markus Rašford.

Everton je prvi zaprijetio preko Amadua Onane, ali je njegov udarac zaustavio golman domaćih Andre Onana.

I već u 12. minutu domaći su stigli do vođstva - Garnaćo je ušao u kazneni prostor, a Tarkovski nedozvoljeno reagovao i skrivio penal. Siguran sa 11 metara je bio Fernandeš.

Poslije primljenog gola, Everton je imao dvije prilike preko Meknila, a jednu preko Garnera, dok dobru šansu za domaće nije iskorisitio Fernandeš.

Konačan rezultat je postavljen u 36. minutu - ponovo je u šesnaestercu oboren Garnaćo, ovog puta je oštro reagovao Godfri, a sa 11 metara siguran bio Rašford.

Garnaćo je u drugom poluvremenu imao dobru šansu, ali je nije iskoristio, da bi na drugoj strani neprecizan bio Dukure.

Do kraja meča su prilike propuštali Fernandeš i Lindelof na jednoj, a Dobin na drugoj strani, pa se rezultat nije mijenjao.