Arsenal sa vrha čeka spektakl na „Enfildu”

Kai Haverc u 86. minutu pogodio za pobjedu „tobdžija” nad Brentfordom

4956 pregleda 1 komentar(a)

Arsenal je preuzeo prvo mjesto na tabeli Premijer lige - uradio je tako ono što se i očekivalo pred nedjeljni veliki derbi između Liverpula i Mančester sitija.

Ono što se nije očekivalo su problemi za „tobdžije” koje su otpor Brentforda slomili tek u 86. minutu kada je Kai Haverc krunisao dominaciju.

Na „Emirejtsu” je bilo 2:1 za domaćina, koji uz utakmicu više ima bod prednosti u odnosu na Liverpul i dva u odnosu na „građane”.

Počelo je dobro za Arsenal u malom londonskom derbiju, jer je Deklan Rajs pogodio glavom poslije centaršuta Bena Vajta.

Gosti su se, ipak, vratili u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je veliku grešku napravio golman Aron Ramsdejl.

Engleski reprezentativac, koji je branio samo zato što David Raja nema pravo na to kao pozajmljen igrač Brentforda, primio je gol tako što je u želji da ispuca loptu pogodio Joana Visu.

Tim Mikela Artete je u nastavku svim silama tražio novu prednost, prijetio je i Brentford, a momenat odluke se dogodio u 86. minutu - opet je centrirao Vajt, ovog puta na glavu Haverca za velika tri boda.

Arsenal je upisao osmu pobjedu u isto toliko mečeva u prvenstvu u 2024. godini.