Totenhem sanja o Ligi šampiona, postigao četiri gola na stadionu najvećeg konkurenta

Fudbaleri Totenhema nadigrali su Aston Vilu na "Vila parku" u 28. kolu Premijer lige - 4:0, pobjeda Brajtona a samo remi Vest Hema sa Barnlijem

8075 pregleda 0 komentar(a)
Džejms Medison je bio najbrži na lopti u petercu domaćina, Foto: REUTERS
Ažurirano: 10.03.2024. 17:34h

Fudbaleri Totenhema nadigrali su Aston Vilu na "Vila parku" u 28. kolu Premijer lige - 4:0.

Pobjeda tim prije važnija jer su se izabranici Angelosa Postekoglua primakli samo na dva boda današnejm rivalu, koji je na četvrtoj poziciji. Uz to, Totenhem ima utakmicu manje, ali protiv Čelsija.

Gosti su bili bolji rival, ali su do gola došli tek u 50. minutu, kada je Sar izbjegao ofsajd i "preletio" polovinu terena prije nego je loptu ubacio na peterac, gdje je Medison bio brži na lopti od dvojice defanzivaca.

Tri minuta kasnije je bilo 2:0, Džonson je pogodio na dodavanje Sona, a meč je bio riješen u 65. minutu kada je isključen Megin.

Gosti su potom sa lakoćom dolazili u šanse a Son je dao gol u prvom minutu nadoknade da bi u četvrtom asistirao rezervisti Timu Verneru.

Postekoglu je prvi trener na kupi Totenhema koji je dobio ekipu koju je vodio Unai Emeri.

A Roberto de Zerbi je prvi put na klupi Brajtona vezao tri poraza, ali nije dozvolio četvrti - Brajton je slavio protiv Notingem Forsta sa 1:0, a jedini gol bio je autogol Omabomidelea u 29. minutu.

Vest Hem je bio pred porazom na svom terenu od fenjeraša Barnlija, ali su "čekičari" u nadokandi izvukli bod - 2:2.

Gosti su na poluvremenu vodili sa 2:0, evrogolom Fofane u 11. minutu.

A Mavropanos je pogodio svoju mrežu u nadoknadi poluvremena.

Domaćin je pojačao ritam u drugom poluvremenu i smanjio već u prvom minutu nastavka preko Pakete.

Konačan rezultat u prvom minutu nadoknade postavio je Ings.