Barselona u četvrtfinalu nakon četiri godine, Raja odveo Arsenal među osam najboljih

Barselona i Arsenal se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona. Plasman među osam najboljih već su obezbijedili Real Madrid, Mančester siti, Bajern Minhen i PSŽ

32571 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 13.03.2024. 00:01h
Završeno
23:50h

Fudbaleri Barselone i Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona - Barsa je savladala Napoli 3:1, dok je Arsenal nakon penala eliminisao Porto - 4:2 (1:0 nakon 120 minuta igre).

Barselona je večeras već nakon 17 minuta imala dva gola prednosti - prvo je Fermin Lopes u 15. minutu iskoristio treću šansu na utakmici i postigao gol, a onda je, dva minuta kasnije, Kanselo proslijedio loptu u mrežu nakon što je Rafinja pogodio stativu.

Napoli je u 30. minutu uspio da smanji preko Rahmanija, a potom je Di Lorenco imao šansu, ali je odlično reagovao Ter-Štegen i odbranio.

Italijanska ekipa je u finišu utakmice imala sjajnu priliku preko Lindstroma, koji je sa pet metara glavom šutirao pored gola, a onda je Barsa preko Levandovskog kaznila taj promašaj fudbalera Napolija, pa je sve bilo gotovo.

U završnici utakmice je Olivera pogodio prečku.

A u Londonu su penali odlučili putnika u četvrtfinale. Arsenal je gol minusa nadokandio u završnici prvog poluvremena kada je Edegard sjajno uposlio Trosara koji je bio precizan.

Do kraja regularnog toka i u produžecima nije bilo golova, a onda je krenula penal serija u kojoj je u heroja izrastao golman Arsenala, Raja. Odbranio je penale Vendelu (nakon odbrane lopta zakačila stativu) i Galenu, pa je Arsenal prvi put nakon 2010. godine izborio plasman među osam najboljih.

Fudbaleri Arsenala su bili sigurni sa 11 metara, a pogađali su Edegard, Haverc, Saka i Rajs.

23:49h

Galeno je promašio, Raja je odbranio - 4:2, Arsenal je u četvrtfinalu Lige šampiona.

23:48h

Deklan Rajs precizan - 4:2.

23:47h

Pogodio je Marko Grujić, Porto je smanjio - 3:2.

23:46h

Saka pogađa -  3:1.

23:45h

Vendel je promašio penal, lopta je pogodila stativu, a i Raja je zakačio - 2:1.

23:44h

Haverc miran i precizan - 2:1 za Arsenal.

23:43h

Porto je odgovorio, Pepe Akino je pogodio - 1:1.

23:42h

Edegard je šutirao i pogodio - Arsenal vodi 1:0.

23:38h

Završeni su i produžeci, slijede penali u Londonu.

23:26h

Prilika za Arsenal - Saka je šutirao sa oko 10 metara, ali je Otavio uspio da blokira i otkloni opasnost.

23:25h

Prilika za Porto nakon kornera, ali je Raja siguran.

23:22h

Počeo je drugi produžetak.

23:19h

Kraj prvog produžetka.

23:14h

Arsenal ima inicijativu, ali bez promjene rezultata.

23:03h

Počeo je prvi produžetak u Londonu.

22:51h

Barselona je savladala Napoli 3:1 i plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona prvi put nakon četiri godine.

Sa druge strane, u Londonu će se igrati produžeci. Arsenal nakon regularnog dijela vodi 1:0 protiv Porta.