Atletiko u penal drami izbacio Inter, Savić profesorski, Lautaro tragičar

Borusija Dortmund i Atletiko Madrid se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona. Plasman u četvrtfinale ranije su obezbijedili Real Madrid, PSŽ, Bajern Minhen, Mančester siti, Arsenal i Barselona. Žrijeb je u petak

Sančo 3, Rojs 90+5

Atletiko Madrid - Inter 3:2 nakon penala (2:1 poslije produžetaka)

Grizman 35, Depaj 87 - Dimarko 33.

Izmjena: 23:46h
23:46h

Završena je osmina finala Lige šampiona, večeras su plasman u četvrtfinale izborili Atletiko Madrid i Borusija Dortmund.

Atletiko je nakon penala eliminisao Inter - 3:2 (2:1 nakon 120 minuta), dok je Borusija Dortmund savladala PSV 2:0.

Odlična utakmica je odigrana u Madridu, Atletiko je bio bolji, zasluženo se plasirao u četvrtfinale, a odličnu utakmicu je odigrao i crnogorski reprezentativac Stefan Savić.

LŠ

Atletiko je prvi zaprijetio preko Grizmana i Lina, na drugoj strani je u kontri neprecizan bio Damfris, a onda je Inter poveo u 33. minutu - napad "neroazura" je tekao po lijevoj strani, Barela je ubacio loptu, Dimarko odlično čitao igru, ušao u kazneni prostor i zatresao mrežu.

Vođstvo italijanske ekipe je trajalo dva minuta - domaćin je izjednačio preko Grizmana, poslije loše reakcije odbrane Intera.

Do kraja prvog poluvremena je Atletiko mogao i do preokreta, ali je Pavar u jednoj situaciji nakon šuta Grizmana dobro reagovao i izbacio loptu u korner.

Nastavio je Atletiko u istom ritmu i u nastavku, Morata je propustio šansu, mada je mogao da ostavi loptu Grizmanu koji je bio u boljoj situaciji, potom je Francuz iz dobre pozicije šutirao, ali je Zomer branio.

Inter je prijetio iz kontri i imao nekoliko izglednih šansi - prvo je Tiram, nakon asistencije Lautara, šutirao preko gola, a onda je i Barela morao mnogo bolje.

Brzo je Inter kažnjen, u međuvremenu je Depaj pogodio stativu, a onda se ispravio i poslije asistencije Kokea preokrenuo u 87. minutu.

Do kraja regularnog dijela je Rikelme propustio veliku šansu, kada je sam bio u kaznenom prostoru nakon dodavanja Grizmana, a onda je utakmica otišla u produžetke u kojima je Tiram propustio još jednu šansu.

U dodatnih 30 mintua nije bilo golova, uslijedili su penali, a u penal-seriji je u heroja izrastao Oblak, koji je zaustavio Sančesa i Klasena, dok je Lautaro očajno šutirao i loptu poslao preko gola.

Strijelci za Atletiko u penal-seriji su bili Depaj, Rikelme i Korea, dok je penal promašio Saul.

Za Inter su pogodili Čalhanoglu i Aćerbi.

A Borusija je u Dortmundu savladala PSV 2:0. "Milioneri" su poveli u 3. minutu preko Sanča, konačan rezultat je postavio Rojs u 95. minutu.

Minut prije gola Rojsa, PSV je mogao do izjednačenja, ali je De Jong bio neprecizan, a ranije je tokom meča i Lozano pogodio stativu.

Žrijeb za četvrtfinale je u petak.

Izmjena: 00:10h
23:42h

Lautaro je očajno šutirao, prebacio je gol, Atletiko ide u četvrtfinale Lige šampiona!

23:42h

Korea daje gol, Atletiko vodi 3:2.

23:41h

Aćerbi siguran, Inter je izjednačio - 2:2.

23:40h

Atletiko vodi poslije tri serije 2:1, pogodio je Rikelme.

23:39h

Oblak brani još jedan penal, ovog puta Klasenu.

23:39h

Brani i Zomer, Saul je bio neprecizan!

23:38h

Brani Oblak, Sančes je promašio!

23:37h

Depaj je odgovorio, Atletiko izjednačio - 1:1.

23:36h

Čalhanoglu siguran, Inter vodi 1:0.

23:33h

Završen je i drugi produžetak, slijede penali.

23:02h

Prodor Rikelmea, centaršut do Depaja, ali je Zomer odbranio.

22:59h

Još jedna šansa za Tirama, koji je sam bio u petercu, ali je prebacio gol.

22:56h

Počeo je prvi produžetak u Madridu.

22:52h

Mogao je PSV do izjednačenja, ali je veliku priliku propustio De Jong u 94. minutu.

Na drugoj strani je uslijedila kazna - Rojs postiže gol, Dortmund je pobijedio 2:0, "milioneri" su u četvrtfinalu.

22:50h

Veliku šansu je propustio Rikelme!

Pukla je odbrana Intera, Grizman je lijepo uposlio Rikelmea, koji je prebacio gol

Slijede produžeci.

22:44h

Depaj je sada precizniji, Atletiko vodi 2:1!

Dugo je trajala akcija Atletika, na kraju je Koke asistirao Holanđaninu, koji je savladao Zomera.

Inter je propustio nekoliko šansi iz kontri, sada je kažnjen.

Gol pogledajte ovdje.

22:42h

Depaj je pogodio stativu, Inter je imao sreće!

22:38h

Korea je ubacio loptu u peterac, Depaj nije uspio da uputi bolji udarac.

Na drugoj strani je u kontri bio Barela, ali je loše šutirao.

22:33h

Velika šansa za Inter - Martines je imao loptu, krenuo u kontru, sjajno uposlio Tirama, koji je morao bolje.

Izmjena: 22:59h