Milan lako prošao u četvrtfinale, Benfika osvojila „Ajbroks”, petarda Vest Hema

Revanš mečevi osmine finala Lige Evrope

13276 pregleda 33 reakcija 0 komentar(a)

Milan je i u Pragu opravdao ulogu favorita i rutinski se plasirao u četvrtfinale Lige Evrope.

Nakon 4:2 na „San Siru”, večeras je na „Fortuna areni” bilo 3:1 za velikana koji je - kao i u prvom susretu - gotovo 70 minuta imao igrača više.

Tomaš Holeš je u 20. dobio direktan crveni karton zbog gaženja Davidea Kalabrije i nakon toga dileme nije bilo.

Kristijan Pulišić je donio prednost Milanu u 33, Ruben Loftus-Čik u 36. povisio na 2:0, a do poluvremena se majstorski upisao Rafael Leao.

Sve što je uradila Slavija bilo je da ublaži poraz u 85. kada je pogodio Matej Jurašek.

Vest Hem je bio raspucan na Olimpijskom stadionu protiv Frajburga - bilo je čak 5:0 za „čekićare” nakon minimalnog poraza u Njemačkoj.

Goleadu je najavio Lukas Paketa, nakon toga se upisao Džerod Bouven, a u nastavku su protivnika torpedovali Aron Kresvel i dvostruki strijelac Mohamed Kudus.

Marsej je prije sedam dana deklasirao Viljareal na „Velodromu” (4:0), izgledalo je da će revanš biti formalnost, ali „žuta podmornica” je imala šta da ponudi.

Vodio je domaćin 3:0 nakon gola Jersona Moskere u 86. minutu, ali je posao Marseju olakšao Džonatan Klaus u sudijskoj nadoknadi.

Bilo je uzbudljivo i na „Ajbroksu” nakon 2:2 iz Lisabona u duelu Rendžersa i Benfike.

Jedan gol je u Glazgovu napravio razliku, postigao ga je Rafa Silva sredinom drugog poluvremena.