Bajern priredio novi golgeterski spektakl, Bjelica "čupa" Union a "švabe" ruše poredak

Bjarn slavio u Darmštatu u 26. kolu Bundeslige sa 5:2

4078 pregleda 0 komentar(a)
Kejn i Musijala su se poigravali u Darmštatu, Foto: REUTERS
Ažurirano: 16.03.2024. 20:34h

Bajern je podigao formu u pravo vrijeme u susret evroskim okrašajima, ali najvjerovatnije kasno za šampionat Njemačke, jer uprkos pobjedi u Darmštatu danas u 26. kolu - 5:2, teško da može sustići nepobjedivi Bajer.

"Fenjeraš" je poveo pogotkom Starkea u 28. minutu, a onda je na scenu stupio Hari Kejn, koji je osam minuta kasnije aasistirao Musijali za izjednačenje a u posljednjim trenucima poluvremena je 31. golom u prvenstvu potpisao preokret.

U nastavku je Musijala bio centralna figura, dao je gol za 3:1 u 64, a 10 minuta kasnije je asistirao Gnabriju.

U nadoknadi dva gola, Čupo- Moting je asistirao tinejdžeru Matisu Telu, da bi domaćin ublažio poraz preko Vilhelmsona.

U posljednjoj utakmici dana Štutgart je salvio u Hofenhajmu a 3:0, pa "švabe" već osam kola ne znaju az poraz - sedam pobjeda i remi.

Opet su blisatali dvostruki asistent Deniz Undav, te najbolji strijelac ekipe Serhiu Girasi, koji je dao drugi gol. Prvi ej dao Enco Milo a posljednji Džejmi Leveling.

Štutgart je sve bliži Ligi šampiona, i ako natsavi u sitok ritmu, za četvrtu poziciju boriće se Lajpcig i Dortmund.

Važne pobjede upisali su Majnc nad Bohumom (2:0), kojom je izišao iz zone direktnog ispadanja, a pogotovo Union Nenada Bjelice, koji je sa tri boda protiv Verdera (2:1) obezbijedio mirniju završnicu.

Čak četvrti trijumf u nizu zaslužio je Augsburg, pošto jer peeokretom dobio Volfsburg sa 3:1.

Domaćin je poveo već u 9. minutu golom Vimera, koji je direkno isključen u 45. Gosti su to iskoristili da preko Majera izjednače u nadoknadi poluvremena, a u nastavku je hrvatski vezista Kristijan Jakić sa dva gola nastavio seriju Augsburgu.

U utakmici Hejdenhajma i Menhengladbaha nije bio pobjednika (1:1).