Real leti ka tituli: Tri asistencije Valverdea, dva gola Vinisijusa za ubjedljiv trijumf u Pamploni, poraz Đirone

„Kraljevski klub” lako savladao Osasunu - 4:2

7573 pregleda 5 komentar(a)
Ažurirano: 16.03.2024. 21:55h

Djeluje da Real Madrid ništa ne može da zaustavi na putu ka 36. tituli prvaka Španije.

„Kraljevski klub” je na krilima Vinisijusa Žuniora i Federika Valverdea rutinski savladao Osasunu 4:2, pa ima dvocifrenu prednost u odnosu na rivale.

Samo 180 sekundi je trebalo Realu da povede u Pamploni - uradio je to Vinisijus poslije velike greške odbrane domaćina, ali je domaćin već u 7. minutu izjednačio kada se upisao Ante Budimir.

Osasuna, ipak, nije imala šansi.

Tako je Dani Karvahal u 18. na pas Valverdea vratio prednost velikanu, a ubjedljiv trijumf su u nastavku osigurali Braim Dijas i Vinisijus.

Braim je povisio na 3:1, a Brazilac nakon nove asistencije Urugvajca majstorski matirao golmana Serhija Ereru.

Real je potom promašivao, a Osasuna u 91. minutu samo ublažila poraz preko Ikera Munjosa, a nekoliko minuta kasnije je mladi as Real Arda Guler s centra pogodio prečku.

Đirona polako gubi dah, pa poslije poraza u predgrađu Madrida od Hetafea (1:0) ima 10 bodova manje od lidera.

Nakon ovog kola može da ostane bez drugog mjesta - to će se dogoditi ako Barselona u nedjelju veče savlada Atletiko u Madridu.