Leće osvojio Salerno, Krstović jedan od najzaslužnijih za jedini gol, Lacio preokretom prekinuo seriju poraza

Prva pobjeda u gostima tima za koji igra crnogorski rpeprezentativac

11695 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 16.03.2024. 22:42h

Leće je izabrao idealan momenat da dođe do prve pobjede na gostovanjima u Seriji A ove sezone.

Tim našeg Nikole Krstovića (igrao je do 78. minuta) slavio je u Salernu protiv Salernitane i prekinuo niz od 14 utakmica bez trijumfa van stadiona „Via del Mare”.

Bilo je 1:0 na „Arekiju”, a kod tog pogotka je bitnu ulogu imao Krstović koji je zakačio loptu prije nego je Slovak Norbert Đomber sproveo u sopstvenu mrežu.

Leće je do kraja preživio nekoliko velikih šansi domaćina, briljirao je golman Vladimiro Falkone, pa je slavio prvi put nakon pet mečeva u kojima je osvojio samo bod.

Leće sada ima 28 bodova i 13. je na tabeli sa četiri boda više od Frozinonea koji je u zoni ispadanja i koji je večeras poražen od Lacija - 3:2.

„Nebesko-plavi” su bili u minusu nakon desetak minuta, a preokret su im donijeli Matija Zakanji i dvostruki strijelac Tati Kasteljanos.

Adam Marušić je igrao cijeli meč, a Lacio je prekinuo seriju od tri poraza u ligi.

Ranije danas je Monca savladala Kaljari 1:0, a Torino nadigrao Udineze 2:0.