Milan čuva drugo mjesto, Romi dovoljan jedan gol protiv Sasuola

Pobjede „rosonera” i „vučice”, odgođen duel Atalante i Fiorentine

3465 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 17.03.2024. 19:59h

Milan nije imao problema u Veroni, pa je na pravi način iskoristio današnji kiks Juventusa u duelu sa Đenovom.

„Rosoneri” su na „Bentagodiju” pobijedili 3:1 i sada na drugom mjestu na tabeli Serije A imaju tri boda više od „stare dame”.

Tim Stefana Piolija je bolju igru u prvom poluvremenu krunisao u 44. minutu golom Tea Ernandesa, a u 50. je prednost udvostručio Kristijan Pulišić.

Nije se Verona predala, smanjila je preko Tidžanija Noslina, ali je Milan i nakon toga stvorio dovoljno šansi da osigura trijumf.

Tačku na pobjedu je stavio Samuel Čukvueze.

Milan uz utakmicu više ima 13 bodova manje od lidera Intera, koji večeras (20.45) dočekuje Napoli.

S odličnim rezultatima je nastavila Roma, koja je na „Olimpiku” uz mnogo problema osvojila tri boda protiv Sasuola - 1:0. Presudio je gol Lorenca Pelegrinija.

Meč Atalanta - Fiorentina, koji je trebalo da počne u 18 sati, odgođen je nakon što je pozlilo generalnom direktoru „viole” Džou Baroneu.

Kako prenose „Gazeta delo sport”, Barone je u bolnici u Milanu.