„Farmaceuti” savladali Frajburg pa i dalje imaju 10 bodova više od Bajerna

5957 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 17.03.2024. 19:47h

Bajer čuva veliku razliku i ne izgleda kao tim koji je impresioniran sve boljom formom Bajerna.

Lider na tabeli Bundeslige je ulogu favorita opravdao u Frajburgu, slavio je 3:2, pa osam kola prije kraja čuva sigurnu razliku od 10 bodova.

Već u 2. minutu je Bajer poveo preko Florijana Virca, a domaćin je poravnao u 10. kada je mrežu „farmaceuta” zatresao Japanac Ricu Doan.

Tim Ćabija Alonsa tri dana nakon teške utakmice protiv Karabaga u osmini finala Lige Evrope nije bio na prepoznatljivom nivou, ali je uradio dovoljno da nastavi seriju bez poraza.

Tako su u nastavku pogađali Česi - Patrik Šik, pa Adam Hložek i donijeli Bajeru 22. trijumf u njemačkom šampionatu.

Četvrto mjesto na tabeli čuva Borusija koja je u Dortmundu savladala Ajntraht 3:1.

Mario Gece je donio prednost gostima protiv bivšeg kluba, do poluvremena je izjednačio Karim Adejemi, a u posljednjih desetak minuta su trijumf „milionerima” donijeli Mats Humels i iz penala Emre Džan.