Lijepa pobjeda Crne Gore na debiju Roberta Prosinečkog

"Sokoli" slavili protiv Bjelorusije 2:0 golovima Marušića i Krstovića u prvom poluvremenu, nakon sjajnih akcija. Crna Gora je bila isnprisana u napadu, a pripomogao je i golman Mijatović, koji je odbranio penal u nastavku

91793 pregleda 185 reakcija 57 komentar(a)
Ažurirano: 21.03.2024. 21:07h
Završeno
19:53h

Crna Gora je pobijedila Bjelorusiju sa 2:0 na stadionu "Titanik Mardan" u Antaliji, na debiju novog selektora Roberta Prosinečkog.

Prvi meč, i to prijateljski, možda je rano za veće ocjene, ali je utisak da su se već na premijeri vidjele barem primjese onoga što je legendarni hrvatski fudbaler najavljivao prothodnih dana - ofanzivnija igra, pokušaj da se više drži lopta...

Oba gola naša selekcija postigla je nakon majstorskih akcija, a bilo je još puno prilika.

Adam Marušić je 27. minutu sjajno pogodio dijagonalu nakon filigrantski tačnog dadavanja Stevana Jovetića, dok je drugi pogodak, u posljednjim sekundama prvog dijela, školski primjer kolektivne igre i inspiracije pojedinaca.

Kombinovali su Viktor Đukanović, Jovetić, Andrija Vukčević i Krstović - na kraju, asistencija beka meksičkog Huareza za napadača Lećea, sa odličnih 2:0.

Fudbaleri Crne Gore

Bilo je, očekivano, i problema u odbani, nekoliko dobrih prilika imali su i Bjelorusi, koji nisu naivan tim, u finišu prošlih kvalifikacija igrali su neriješeno u gostima sa Švajcarskom (3:3), sa Rumunijom kući 0:0, sve učesnicima Eura, dobili su i Kosovo u Prištini.

Večeras su, međutim, imali nepremostivu prepreku i liku golmana Milana Mijatovića, koji je odbranio nekoliko dobrih šansi, uključujući i onu najveću - penal Ebongu u 74. minutu.

Prosinečki je koristio 17 igrača, jednog je uveo na poluvremenu, sredinom nastavka izvršio je četvorostruku izmeju, u finišu još jednu, a ušao je i debitant, Demir Škrijelj.

Naredni meč naša selekcija, takođe u Antaliji, igra u ponedjeljak 25. marta protiv Sjeverne Makedonije.

Izmjena: 21:07h
19:49h

Kraj utakmice u Antaliji, Crna Gora - Bjelorusija 2:0.

19:47h

Dva minuta sudijske nadoknade vremena.

19:46h

Dušan Bakić je bio u solo-prodoru, lijepo je šutirao lijevom nogom, lopta je pogodila stativu.

Izmjena: 19:53h
19:39h

Ulazi i Driton Camaj, umjesto Marušića. Još sedam minuta do kraja.

19:30h

Penal za Bjelorusiju u 73. minutu, Drešković je faulirao Korzuna.

19:23h

Četvorostruku izmjenu vrši Robert Prosinečki, izašli su Jovetić, Krstović, Janković i Đukanović, a ušli Marko Bakić, Vladimir Jovović, Dušan Bakić i debitant Demir Škrijelj.

19:23h

I Drešković je mogao da pogodi mrežu, nakon kornera Jankovića, glavom je pucao preko gola.

19:21h

Krstović je nakon ubacivanja Jovetića odapeo iz teškog ugla, lopta je prohujala kroz peterac, nije bilo nikog da je ubaci u gol. Još jedna dobra šansa, igra se 65. minut.

19:17h

Crna Gora je inspirsana u napadu, a prva velika šansa stiže u drugom poluvremenu.

Krstović je centrirao sa desne strane, Marušić je ostao sam na desetak metara, šutirao iz voleja, pravo u golmana.

19:11h

Velika šansa za Bjelorusiju u 54. minutu, Morozov je izašao sam na Mijatovića, šutirao je pored gola.

19:02h

Počelo je drugo poluvrijeme, jedna izmjena u crnogorskoj reprezentaciji - umjesto Andrije Vukčevića na poziciji lijevog beka zaigrao je Risto Radunović.

Andrija Vukčević je bio asistent kod gola Krstovića
Andrija Vukčević je bio asistent kod gola Krstovićafoto: FSCG
Izmjena: 20:21h
18:46h

Poluvrijeme u Antaliji - Crna Gora golovima Marušića i Krstovića vodi 2:0 protiv Bjelorusije.

18:45h
Izmjena: 20:19h
18:33h

Dva zicera za Bjeloruse u desetak sekundi, oba puta je spasilac bio Mijatović.

Prvo je odbranio šut Laptjeva, a onda je zaustavio Ebonga koji je provukao Dreškoviću kroz noge i bio u velikoj šansi...

18:16h

Prvu veliku šansu na utakmici imala je Crna Gora.

Jovetić i Đukanović su sjajno kombinovali, as Olimpijakosa plasirao loptu u dalji ugao, ali je odlično odbranio Pavljučenko. U nastavku akcije je blizu pogotka bio Marušić, ostalo je 0:0.

18:14h

Zaprijetila je i Bjelorusija. Ebong je glavom šutirao pored gola Mijatovića iz akcije kojoj je prethodila greška Dreškovića.