Atalanta ubjedljiva u Napulju, aktuelni šampion nemoćan

Napoli - Atalanta 0:3

3942 pregleda 0 komentar(a)
Skamaka proslavlja gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Atalante savladali su danas u gostima Napoli (3:0) i prekinuli niz od četiri meča bez pobjede.

"Boginja" se nakon današnjeg trijumfa nalazi na šestoj poziciji sa pet bodova više i utakmicom manje od današnjeg rivala.

Napoli je danas poražen prvi put u prvenstvu nakon skoro dva mjeseca, odnosno nakon šest mečeva.

Atalanta je od starta krenula ofanzivno, Mirančuk je u 3. minutu pogodio stativu, da bi na drugoj strani odgovorio Osimen, koji je u 18. minutu bio neprecizan.

Gosti su poveli u 26. minutu - Mirančuk je ovog puta bio precizniji, zatresao je mrežu nakon gužve u kaznenom prostoru i loše reakcije domaće ekipe.

Nakon postignutog gola, Pašalić je mogao da duplira prednost Atalante, ali je bio neprecizan, a onda je u finišu prvog poluvremena Skamaka, poslije asistencije Mirančuka, savladao Mereta.

Napoli je najbolju priliku imao u 55. minutu kada je nakon šuta Zjelinskog, lopta zakačila Osimena i pogodila stativu, da bi u finišu meča Osimen propustio dvije dobre šanse.

I onda je uslijedila kazna i gol Kopmejnersa u 88. minutu za konačnih 3:0.