Borusija nije uspjela prošle godine, u ovoj pomogla Bajeru pobjedom u Klasikeru

Klasiker na Alijanc areni pripao Dortmundu - 0:2, Bajern više i ne razmišlja o tituli

6095 pregleda 0 komentar(a)
Mladi Hoanđanin Matsen je odigrao sjajno u Klasikeru, Foto: REUTERS

Bajern se oprostio od Salatare! U 27. kolu Bundeslige, izgubio je u Klasikeru od Borusije Dortmund sa 2:0, i nakon 11 uzastopnih naslova prvaka Njemačke, Bavarci se spremaju za primopredaju trofeja. Bajeru, naravno, koji je još jednim preokretom, danas protiv Hofenhajma (2:1), nanizao 39 utakmica u sezoni bez poraza.

Borusiji su rezultati popodnevnih utakmica "išli na ruku", pošto najveći rival u borbi za četvrtu poziciju, Lajpcig, nije na Red Bul areni dobio Majnc.

Bajer na sedam kola do kraja ima 13 bodova više od Bajerna, a Dortmund tri i bolju gol razliku od Lajpciga. Ni Štutgart nije neuhvatjiv na trećoj pozicji, a "švabe" imaju tri boda više i utakmicu manje od "žuto-crnih".

Utakmicu u i Minhenu riješili su Karim Adejemi golom u 10. minutu i Julijan Rierson u 83. minutu.

Dva minuta kasniej publika je masovno napustila Alijanc arenu, nenaviknuta da nakon 11 mečeva bez poraza od Borusije, njihov klub izgubi u Klasikeru.

Tek pobjedom je Edin Terzić riješio prvi ispit, ukoliko eliminiše Atletiko iz Lige šampiona, može da računa na produžetak trenerskog posla na Vestfalenu.