Dva gola Rodriga, vratio se Militao, nova pobjeda Reala

Real Madrid - Atletik Bilbao 2:0

9407 pregleda 1 komentar(a)
Rodrigo proslavlja gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Real Madrida savladali su večeras Atletik Bilbao (2:0) u 30. kolu La Lige i upisali treću uzastopnu pobjedu u domaćem šampionatu.

Meč su obilježili Rodrigo, koji je postigao oba pogotka, kao i Eder Militao, koji se vratio na teren nakon teške povrede. Brazilac je pokidao prednje ukrštene ligamente, operisan je, pa je pauzirao skoro osam mjeseci.

Real Madrid je odradio posao, pa ima osam bodova više od Barselone, a poveo je u osmom minutu - Dijas je pronašao Rodriga, koji je primio loptu, krenuo ka golu rivala i sa oko 20 metara zatresao mrežu.

U finišu prvog dijela domaći su imali dobru priliku, šutirao je Čuameni, ali je lopta završila pored gola.

Početkom drugog poluvremena je Dijas pogodio stativu, a onda je, na drugoj strani, šansu imao Injaki Vilijams, ali je Lunjin odbranio.

Konačan rezultat je postavljen u 73. minutu - Belingem je uradio veći dio posla i pronašao Rodriga, koji je bio sam na lijevoj strani.