Remi u istočnom Londonu: Totenhem komplikuje put ka Ligi šampiona

Ekipa Ejndža Postekoglua trenutno se nalazi na petoj poziciji koja bi na kraju trebalo da vodi u Uefinu elitu, ali ukoliko Mančester junajted u četvrtak savlada Čelsi mogao bi da mu se primakne na minus šest

6277 pregleda 0 komentar(a)
Kapiten Totenhema Son nakon meča na Olimpijskom stadionu, Foto: Reuters

Peto mjesto u Premijer ligi na kraju bi trebalo da donese plasman u Ligu šampiona, ali Totenhem počinje da komplikuje situaciju i kada je ta pozicija u pitanju.

Tim sa sjevernog Londona morao je da se zadovolji bodom iz istočnog dijela grada, Vest Hem - Totenhem 1:1, u 31. kolu Premijer lige.

Totenhem je poveo u petom minutu golom Brenana Džonsona, a bod domaćima obezbijedio je Kurt Zuma pogotkom u 19. minutu.

Totenhem je sada petoplasirani na tabeli sa 57 bodova, dva manje od Aston Vile na četvrtom mjestu, dok bi Mančester junajted eventualnom pobjedom u četvrtak protiv Čelsija mogao da mu se primakne na minus šest.

Važan bod odnosno sva tri u borbi za opstanak večeras su osvojili Everton i Notingem forest.

Tim iz Liverpula do remija protiv Njukasla (1:1) stigao je u 88. minutu golom Dominika Kalvert-Luina sa penala - prije toga "svrake" su vodile pogotkom Aleksandera Isaka nakon 15 minuta igre.

Notingem forest je slavio nakon pet sušnih kola, momci Nuna Espirita Santa bili su bolji od Fulama (3:1) i bez obzira na oduzeta četiri boda ponovo su iznad opasne zone.

"Šumari" su poveli u 9. minutu preko Kaluma Hadson-Odoija, a prednost je udvostručio Kris Vud u 19. minutu. Treći gol za Forest postigao je Morgan Gibs-Vajt, dok je jedini strijelac za klub iz Londona bio Tosin Adarabiojo.