Liverpul preživio strah, Mekalisterov projektil sačuvao prvo mjesto

„Redsi” savladali Šefild junajted - 3:1

8711 pregleda 0 komentar(a)

Šefild junajted više nema za šta da se bori, ostao mu je samo ponos koji je učinio da Liverpul sve do 76. minuta juri rezultat kojim bi sačuvao prvo mjesto na tabeli Premijer lige.

Gosti su prijetili koliko su mogli, ali razlika u klasi je ogromna, pa su „redsi” ispunili cilj - slavili su 3:1, pa i dalje imaju dva boda više od Arsenala, a tri od Mančester sitija u borbi za titulu.

Ništa nije nagovještavalo uzbuđenja na „Enfildu”, nakon što je Darvin Nunjes u 17. minutu donio prednost timu Jirgena Klopa.

Liverpul je kontrolisao stvari na terenu, promašio nekoliko šansi da povede 2:0, a onda su gosti izjednačili - igrao se 58. minut kada je Konor Bredli zatresao sopstvenu mrežu za izjednačenje.

Skoro 20 minutaje trajala tenzija da bi mir vratio trenutno najbolji igrač velikana iz grada Bitlsa - Aleksis Mekalister.

Argentinac je u 76. dočekao loptu na 18 metara od gola i poslao projektil ka golu protivnika - hrvatski golman Ivo Grbić nije imao šansi...

Potom je sve bilo jednostavnije, pa se do kraja upisao i Kodi Gakpo nakon centaršuta Endija Robertsona.

Uradio je to glavom i ugasio nadu navijača Arsenala i Sitija koji su vjerovali u senzaciju.