Siti bez milosti, šou De Brujnea

Aktuelni šampioni savladali nakon preokreta Kristal Palas (4:2) u 32. kolu Premijer lige

3841 pregleda 20 reakcija 1 komentar(a)
De Brujne i Griliš proslavljaju gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester sitija savladali su danas u gostima Kristal Palas (4:2) u 32. kolu Premijer lige.

"Građani" su do novog trijufma, drugog zaredom, došli nakon preokreta, a susret je obilježio Kevin de Brujne, koji je postigao dva gola, a imao je i asistenciju.

Palas je poveo u trećem minutu, nakon prve prilike - fudbaleri Sitija su izgubili loptu, domaći krenuli u kontru, a Mateta zatresao mrežu.

Ali, vođstvo "orlova" nije dugo trajalo - Griliš je u 13. minutu asistirao, a De Brujne sa lijeve strane postigao fenomenalan gol.

U finišu prvog poluvremena je Palas mogao do novog vođstva, ali je Aju pogodio prečku, da bi ekipa Pepa Gvardiole do preokreta došla u 47. minutu preko Luisa.

Pitanje pobjednika riješio je Erling Haland, nakon asistencije De Brujena u 66. minutu, da bi četiri minuta kasnije Belgijanac postigao drugi gol i povisio na 4:1.