Krstović isključen zbog neopreznog i nenamjernog starta, Milan bez problema savladao Leće

Crnogorski napadač će tako propustiti duel sa Empolijem na „Via del Mareu” koji može da bude jedan od ključnih u borbi za opstanak

18920 pregleda 43 reakcija 2 komentar(a)
Ažurirano: 06.04.2024. 16:59h

Nikola Krstović je drugi dolazak u Milano ove sezone sa Lećeom završio u 45. minutu.

Crnogorski napadač je dobio direktan crveni karton u finišu prvog poluvremena duela sa Milanom u 31. kolu Serije A nakon neopreznog, ali očigledno i nenamjernog starta u kaznenom prostoru protivnika.

Ni sa 11, a ni sa desetoricom igrača na terenu njegov tim nije imao šansi - velikan je slavio 3:0.

Nije bilo dileme za sudiju Luku Masimija nakon što je Krstović u želji da prihvati loptu previsoko podigao nogu i otvorenim đonom udario Samuela Čukvuemeku.

Nigerijac je dobro prošao, dobio je udarac u ruku, pa je nakon toga bez problema nastavio utakmicu.

Krstović će tako propustiti duel sa Empolijem na „Via del Mareu” koji može da bude jedan od ključnih u borbi za opstanak.

Milan je na poluvremenu vodio 2:0 golovima Kristijana Pulišića u 6. i Olivijea Žirua u 20. minutu.

U nastavku se upisao i Rafael Leao, pa je Milan ovim trijumfom smanjio minus na 11 bodova u odnosu na Inter koji ima meč manje pred gostovanje Udinezeu u ponedjeljak.

Leće je, s druge strane, na plus četiri od zone ispadanja, uz utakmicu od Empolija koji večeras dočekuje Torino.