"Švabe" preko kultnog stadiona sustigle Bajern

Štutgart je slavio na gostovanju Borusiji Dortmund u 28. kolu Bundeslige, došao do identičnog skora sa Bajernom

4004 pregleda 0 komentar(a)
Tandem za veliku pobjedu, Foto: Beta/AP

Sa Aleksanderom Nubelom na golu a u napadu tandemom, Serhiu Girasi- Deniz Undav, nije ništa nemoguće. Čak ni dobiti Borusiju Dortmund na Vestfalenu, što je večeras uradio Štutgart - 1:0.

"Švabe" su tom pobjedom napravile ogroman korak ka trećem mjestu u Bundesligi i plasmanu u Ligu šampiona. Tačnije od drugog mjesat ih dijeli slabija gol razlika od Bajerna.

Gambijac Girasi, drugi strijelac šampionata je riješio derbi, golom u 64. minutu na dodavanje Džejmija Levelinga.

To je bio njegov 24. gol u Bundesligi ove szone i njime je izjenačio klupski rekrod Maria Gomesa iz sezone 2008/2009.

Igrač na pozajmici iz Union Berlina,23-godišnji Leveling, bio je uz Nubela junak pobjede.

A tragičar Šloterbek, koji je promašio gol Štutgarta u 80. minutu sa pet metara.