Inter nakon preokreta slavio u Udinama

"Neroazuri" u gostima savladali Udineze - 2:1

5495 pregleda 2 komentar(a)
Karlos Augusto, Foto: Reuters

Fudbaleri Intera nastavili su sa pobjedama u Seriji A i večeras u 31. kolu, u gostima, pobijedili Udineze - 2:1.

"Neroazuri" su do trijumfa došli nakon preoketa i pogotka Fratezija u petom minutu sudijske nadoknade. Prethodno je Udineze poveo preko Samardžića, a izjednačio je Čalhanoglu iz penala.

Ekipa Simonea Inzagija je prva zaprijetila preko Pavara, ali je njegov udarac blokiran, a onda je u 21. minutu neprecizan bio Čalhanoglu.

Deset minuta kasnije golman Udinezea, Okoje, još jednom je zaustavio Čalhanoglua, a onda je u 40. minutu Samardžić zatresao mrežu, mada djeluje da je u ovoj situaciji više želio samo da centrira, a i odbrana Intera je loše reagovala.

Do kraja prvog poluvremena gosti su mogli da izjednače, ali je Lautaro bio neprecizan, da bi početkom drugog dijela Karlosu Augustu, zbog ofsajda, poništen gol.

Gosti su, ipak, izjednačili u 55. minutu kada je Čalhanoglu pogodio iz penala.

Do kraja utakmice su Fratezi i Lautaro propustili prilike, da bi u petom minutu sudijske nadoknade Fratezi bio preciziniji, pa je Inter stigao do 26. pobjede u prvenstvu i broji dane do Skudeta.

Sa druge strane, Udineze će do kraja voditi veliku borbu za opstanak.