Osmajić šou na Ostrvu - het trik za sedam minuta

Crnogorski napadač postao prvi igrač u sva četiri najviša ranga engleskog fudbala koji je ove sezone ušao sa klupe i postigao tri gola

17153 pregleda 131 reakcija 20 komentar(a)
Osmajić sa loptom kojom je postigao het-trik, Foto: Preston North End FC (X)

Noć za pamćenje za napadača Crne Gore, najbolja predstava od kada je stigao na Ostrvo... I to za svega sedam minuta.

Milutin Osmajić je ušao u igru u 76. minutu, u trenutku kada je njegov Preston imao 1:1 protiv Hadersfilda, a onda je od 84. do 91. kompletirao het-trik, za totalnu ludnicu na "Dipdejlu". Preston je slavio sa 4:1.

Zanimljivo, crnogorski napadač postao je prvi igrač u sva četiri najviša ranga engleskog fudbala koji je ove sezone ušao sa klupe i postigao tri gola, objavio je BBC.

"On je magičan - odjekivalo je stadionom Prestona", prenosi BBC.

Crnogorski napadač tako je stigao do osam golova u Čempionšipu i prvih nakon što je početkom marta tresao mrežu Stouka.

Nekadašnji fudbaler Sutjeske, posljednjeg dana ljetnjeg prelaznog roka prošle godine stigao je u Preston iz Kadiza - sa ekipom sa "Dipdejla" potpisao je ugovor do 2027.

Preston je zahvaljujući večerašnjoj pobjedi ostao u igri za plej-of, pošto trenutno šestoplasirani Norič uz meč više ima i pet bodova više.