Dva gola Grizmana, Atletiko nakon preokreta savladao Đironu

Atletiko Madrid - Đirona 3:1

3175 pregleda 0 komentar(a)
Grizman proslavlja gol, Foto: Reuters

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su danas, nakon preokreta, Đironu (3:1) u 31. kolu španske La Lige.

Gosti su poveli već u četvrtom minutu - Kouto je ubacio loptu u peterac, a Artjom Dovbik je sproveo u mrežu.

Đirona je poslije pola sata mogla do drugog gola, ali je Garsija bio neprecizan. Potom je u 34. minutu Gutjeres igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je dosuđen penal za Atletiko. Sa 11 metara je siguran bio Grizman.

Do odlaska na odmor "kolćonerosi" su preokrenuli. U sedmom minutu sudijske nadoknade je Morata centrirao, a gol glavom postigao Korea.

Konačan rezultat postavljen je u 50. minutu, kada je Grizman postigao drugi gol na utakmici.

Nakon toga je Dovbik propustio veliku šansu da smanji rezultat, priliku je propustio i Garsija, dok su na drugoj strani neprecizni bili Morata, Lino i Molina.

Crnogorski reprezentativac, Stefan Savić, odigrao je čitav meč.