Napoliju samo bod protiv Frozinonea, Evropa sve dalje od Vezuva

Napoli je sve dalje do mjesta koje vode u evrokupove naredne sezone, Frozinoneu "gori pod nogama"

4324 pregleda 0 komentar(a)
Marokanski napadač "proradio" kada je najpotrebnije, Foto: REUTERS

Napoli je remizirao sa Frozinoneom u 32. kolu Serije A - 2:2.

U utakmici otvorenog garda Napoli je krenuo žestoko, ređao šanse ali je u 16. minutu prvi bio precizan Politano, sjajnim golom sa 20-tak metara u suprotan ugao gola sjajnog Stefana Turatija, koji je prethodno odbranio zicer Viktoru Osimenu.

Nastavili su Napolitanci sa napadima, Osimen je sam izišao ispred mladog golmana, ali je bio neprecizan.

A onda je počeo da prijeti i Frozinone, došao do penala u 30. minutu, jer je Rahmani napravio faul za žuti akrton.

Ipak, Aleksu Meretu nije lako dati gol - uhvatio je loptu nakon šuta Argentinca Matijasa Sulea.

Obje ekipe su imale nove šanse, a gosti su uspjeli da poravnaju u 50. minutu preko Marokanca Valida Šedire. I neuobičajene greške Mereta.

No, Osimen je do trećeg gola protiv Frozinonea u ovoj sezoni došao u 63. minutu, kada je sjajno reagovao na petercu nakon centaršuta Hviče Kvarachelije.

Gosti su uspjeli do boda - važnog u borbi za opstanak, drugim golom Šedire u 73. minutu.

Frozione je prvi meč u šampionatu kući izgubio od Napolija sa 3:1, ali je izbacio Napoitance iz Kupa Italije, trijumfom na "Dijego Maradona stadionu" sa čak 4:0.