Šampion sa devet života - "farmaceuti" do boda u 97. minutu, traje serija bez poraza

Bajer Leverkuzen izjednačio u Dortmundu duboko u sudijskom dodatku (1:1) serija bez poraza produžena na 45 utakmica u svim takmičenjima

4401 pregleda 0 komentar(a)

Bajer Leverkuzen je prošlog vikenda osvojio šampionsku titulu, prvu u istoriji kluba, a danas je bio na pragu prvog poraza u sezoni.

Momci Ćabija Alonsa gubili su od Borusije u Dortmundu 1:0 do osmog minuta sudijskog dodatka, a onda po ko zna koji put pokazali da imaju devet života - korner Florijana Virca, nebeski skok i udarac glavom Josipa Stanišića, te nebeski skok za slavlje baskijskog trenera.

Završilo se 1:1, "farmaceuti" jesu ispunili glavni cilj, ali i žele još jedan - da završe sezonu bez poraza.

Potukli su sve rekordne njemačkog fudbala, vezali 45 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Do kraja sezone ostalo je pet kola Bundeslige, finale Kupa Njemačke (sa drugoligašem Kajerslauternom), polufinale Lige Evope (dva meča sa Romom), eventualno finale.

Danas su imali najteži test do kraja, barem u Bundesligi...

Dortmund je vodio od 81. minuta, golom Niklasa Fulkruga.

Ranije danas Verder je u Bremenu pobijedio Štutgart 2:1.