Borusija je u finalu Lige šampiona: Hrabri, snažni, kompaktni i srećni "milioneri" idu na Vembli

Šest puta u dvomeču polufinala PSŽ pogađao okvir, nije postigao gol - Borusija Dortmund jeste po jedan na obje utakmice, za plasman u finale Lige šampiona, treće u istoriji kluba

35229 pregleda 22 reakcija 21 komentar(a)
Ažurirano: 07.05.2024. 23:08h
Završeno
22:53h

Kakav podvig tima koji predvodi 41-godišnji njemački stručnjak, hrvatsko-bosanskog porijekla, Edin Terzić.

U suzama je trener "milionera", u suzama su fudbaleri i navijači, koji zajedno slave ispod tribine na Parku prinčeva.

Ko je ovo očekivao? Borusija je bila najveći autsajder uoči mečeva četvrtfinala, svako od sedam timova na žrijebu priželjkivao je "milionere".

Borusija Dortmund

Nije uspio Atletiko Madrid, nije sada ni Pari Sen Žermen, čiji fudbaleri neutješni stoje na centru terena. Kakvu su samo priliku propustili.

Hrabra, snažna, kompaktna njemačka ekipa zasluženo je u finalu, zaslužila je i sreću - čak šest puta u dvomeču polufinala tresao se okvir njihovog gola.

Liga šampiona

Nevjerovatno je da Pari Sen Žermen, predvođen Kilijanom Mbapeom, nije postigao ni gol za 180 minuta.

PSŽ

Njemačko finale na Vembliju - baš kao 2013. godine, takođe na hramu fudbala, kada je Bajern pobijedio Borusiju 2:1, ili će Real protiv "milionera" juriti 15. evropsku zvjezdicu.

Sve će sjutra biti poznato.

22:50h

Kraj utakmice na Parku prinčeva, Borusija Dortmund je prvi finalista Lige šampiona.

"Milioneri" su i drugi meč dobili kao i prvi - 1:0, ukupnom pobjedom 2:0 idu u finale, treće u istoriji kluba, prvo od 2013. godine.

U finalu će se sastati protiv Reala ili Bajerna, koji sjutra u Madridu igraju revanš (prvi meč 2:2).

22:48h

Samo četiri minuta nadoknade, Borusija je nestvarno blizu.

22:45h

88' - prečka Vitinje, šesti put se trese okvir gola "milionera" u dvije polufinalne utakmice.

22:44h

86' - prečka Mbapea. Peti put se trese okvir Borusije u dvomeču.

22:40h

82' - pokušaj Markinjoša glavom nakon prekida - lopta neće u gol, igrači PSŽ-a polako padaju u očaj.

22:37h

Još deset minuta do kraja regularnog toka, PSŽ pokušava stihijski, Borusija se dobro brani. Sve manje nade za tim Luisa Enrikea.

22:22h

65' - sudija Orsato je pokazao penal za PSŽ, ali se odmah ispravio - faul Humelsa nad Dembeleom bio je koji centimetar izvan šesnaesterca.

22:19h

62' - još jedna stativa za PSŽ, druga u večerašnjem meču, četvrta u dvomeču - odapeo je Nuno Mendeš, kakva sreća za "milionere".

Pogledajte OVDJE.

22:17h

59' - deset minuta je Parižanima trebalo da se oporave od šoka, pokušao je Gonsalo Ramoš, preko gola.

22:08h

50' - GOOOOOOOOLLL, vodi Borusija Dortmund.

Kazna za veliki promašaj Parižana je bila nemilosrdna, najiskusniji Mats Humels je ostao sam nakon kornera i glavom savladao Donarumu.

Mats Humels

Borusija je nestvarno blizu Vemblija.

22:07h

Tri puta su u dvomeču fudbaleri Pari Sen Žermena pogodili stativu - još nema gola.

22:05h

47' - orgomna, nestvarna šansa za Pari Sen Žermen: Zair-Emeri je imao prazan gol iskosa sa desne strane, sa svega pet metara, pogodio je stativu.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:47h

Poluvrijeme u Parizu - 0:0.

21:40h

Brži ritam kako se bliži kraj prvog dijela. Domaći sve više rizikuju, Borusija za sada kompaktna i - opasna iz kontri.

21:36h

35' - najveće šanse na meču, za domaće, pa za goste - Mbape nije uspio dobro da zahvati loptu, "pukla" je kontra Borusije, pobjegao je Adejemi, ali je odbranio golman Parižana Donaruma.

Adejemi
21:31h

31' - prvi "ozbiljan" pokušaj, Dembele je slabo šutirao nakon dobre akcije Mbapea.

21:27h

Malo, premalo uzbuđenja na Parku prinčeva nakon prve polovine prvog poluvremena. Ulog je veliki, preveliki...

Edin Terzić
21:19h

18' - prvi udarac za goste - Rijerson, u spoljni dio mreže. Dobar početak Borusije.