Mladost na korak od finala, agonija Budućnosti

Revanši se igraju je 2. maja
budućnost Mladost, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 18.04.2018. 15:50h

Mladost je napravila ogroman korak ka finalu Kupa Crne Gore, Budućnost nastavila proljećnu agoniju – “romantičari” su slavli na stadionu pod Goricom 2:1 i revanš na domaćem terenu čekaju kao favoriti za prolaz.

Budućnost, s druge strane, mora da napravi podvig 2. maja, ali u ovakvom stanju, potpuno demoralisana i nemoćna, teško je vjerovati da u 90 minuta može da spase sezonu.

Kao i mnogo puta do sada, Budućnost je dobro otvorila meč, već u 29. sekundi povela golom Ilije Tučevića, kontrolisala igru, mogla i do 2:0 u prvom poluvremenu.

Kao i na četiri od pet prethodnih prvenstvenih mečeva kod kuće, koje su završili remijem, “plavi” nisu uspjeli ni da sačuvaju, kamoli da uvećaju prednost, a ovoga puta su je i izgubili.

U 51. minutu Stefan Cicmil je izjednačio i “presjekao” domaćina, koji nije imao snage za reakciju.

I kada je izgledalo da neće biti pobjednika u gradskom derbiju, Admir Adrović je u 90. minutu nastavio golgetersku seriju i donio svom timu veliku pobjedu, sedmim golom na posljednja tri meča.

U drugom meču Igalo i Grbalj igrali su bez golova.