Ekspresan povratak „svetaca”: Sautempton preko Lidsa do Premijer lige

Jedini gol na „Vembliju” postigao je Adam Armstrong

12608 pregleda 1 komentar(a)

Jedanaest sezona je Sautempton bio u Premijer ligi, ove je osjetio kako je igrati u Čempionšipu, a od naredne će se na „Sent Meriju” ponovo igrati elitni fudbal.

„Sveci” su se vratili u Premijeršip nakon što su u najskupljoj utakmici u svjetskom fudbalu - koja vrijedi preko 170 miliona funti - savladali Lids junajted 1:0 na prepunom „Vembliju”.

Presudio je gol iz prvog poluvremena - u 24. minutu ga je postigao iskusni napadač Adam Armstrong.

Sautempton je regularni dio sezone u Drugoj ligi završio kao četvrtoplasirani, a u polufinalu plej-ofa je eliminisao Vest Brom (0:0, 3:1).

Danas je u finalu u londonskom hramu fudbala Lids bio blagi favorit, ali tim Rasela Martina je imao spreman odgovor.

Sautempton

Lids je, doduše, u drugom poluvermenu imao nekoliko šansi da dođe do produžetaka, ali se istakao golman Sautemptona Aleks Mekarti.

U Premijer ligu su se direktno plasirali Lester i Ipsvič, a od naredne sezone će u Čempionšipu igrati Barnli, Luton i Šefild junajted.