Bajern se poigravao sa Čelsijem, pa jedva sačuvao pobjedu

Debi u dresu Čelsija upisao je najskuplje pojačanje londonskog kluba ikada, Alvaro Morata.
Tomas Miler, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.07.2017. 16:02h

Samo tri dana nakon debakla od Milana (0:4), Bajern je na turneji po Dalekom istoku pokazao drugačije lice - prvak Njemačke je u duelu sa prvakom Engleske Čelsijem već nakon pola sata vodio sa 3:0.

Ekipa Karla Anćelotija na kraju je jedva sačuvala pobjedu, pošto je Čelsi pet minuta prije kraja golom Mišija Bačuaija smanji na 3:2. Tako je i ostalo...

Poveli su Bavarci već u 6. minutu, kada je Brazilac Rafinja dijagonalom sa preko 20 metara savladao Kurtou.

Na scenu je potom stupio nekada najbolji strijelac Bavaraca Tomas Miler, koji igra u sjajnoj formi u predsezoni. Postigao je dva gola, prvi u 12. minutu na dodavanje Milera, a drugi sjajnim udarcem sa 25 metara.

Markos Alonso je u nadoknadi prvog prvog poluvremena rezantnim udarcem smanjio na 3:1, što je bila najava rezzultatskih uzbuđenja u finišu.

Bačuaji je u 85. minutu smanjio na 3:2 i vratio nadu Čelsiju, ali su Bavarci izdržali do kraja.