Real i Junajted bez pobjednika u uvertiri za Skoplje

real junajted, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.07.2017. 05:54h

Samo 15-ak dana pred duel Super kupa Evrope u Skoplju, Real i Mančester junajted sastali su se u kontrolnom meču na američkoj turneji.

Klasični pripremni duel završen je bez pobjednika nakon 90 minuta - 1:1, dok je u neobičnoj penal-seriji bolji bio engleski tim.

Zidan i Murinjo kao da su se dogovorili šta da rade - Real u prvom dijelu izveo gotovo najjači tim (bez Ronalda i Ramosa), u nastavku su šansu dobili mladići, dok je Junajted u prvih 45 minuta igrao u kombinovanom sastavu, a u drugom poluvremenu istrčali su Pogba, Lukaku, Mhitarjan...

Slabiji sastav Junajteda je poveo u finišu poluvremena, nakon briljatne solo-akcije Marsijala i asistencije za Džesija Lingarda.

Očekivalo se da će "đavoli" lako sačuvati prednost protiv "B" tima Reala, ali je u 69. minutu neoprezni Lindelof oborio u svom šesnaestercu Tea Ernandesa.

Kazemiro je pogodio sa bijele tačke.

Od deset šuteva u penal-seriji samo tri su pogodila gol - za Real je precizan bio Kesada, za Junajted Mhitarjan i Blind...