Zvezda, Osijek, Škendija, Gorica bezbrižni, Mladost (L), Pelister i Priština otpisani

89 pregleda 0 komentar(a)
Crvena zvezda, Foto: Starsport
Ažurirano: 29.06.2017. 21:20h

U prvom kolu uvodnog pretkola Lige Evrope pojavilo se 17 ekipa sa prostora bivše Jugoslavije.

Među njima i tri crnogorska - Mladost je kao domaćin pobijedila Gandžasar 1:0, dok su Sutjeska (1:3) i Zeta (0:1) poraženi na gostovanjima bugarskom Levskom i Željezničaru.

Pored Želje, večeras su igrala još dva kluba iz Bosne i Hercegovine - Široki Brijeg je pobijedio Ordabasi (Kazahstan) 2:0, a aktivan rezultat ima i Sarajevo, uprkos porazu od moldavske Zarije 2:1.

Dvije pobjede i poraz, skor je i timova iz Srbije.

Crvena zvezda je već u drugom kolu, poslije trijumfa na stadionu "Rajko Mitić" nad malteškom Florijanom 3:0.

Goste ja načeo Boaći u sudijskom dodatku prvog dijela iz penala, koji je skrivio pocrvenjeli Ruiz.

Sa igračem više, mrežu Maltežana u nastavku su, nakon kornera Milijaša, tresli Srnić (78) i Boaći (89).

Vojvodina je u Novom Sadu savladala slovački Ružemberok 2:1, a može da žali, jer je nakon sigurnih 2:0 iz prvog dijela, primila gol u 81. minutu.

Evropski put u prvom kolu završiće debitant Mladost iz Lučana, koja je na svom terenu izgubila od Intera iz Azerbejdžana 3:0.

U Evropi je debitovala i Priština, ali neslavno, izgubivši ubjedljivo na gostovanju Norčepingu 5:0.

Od hrvatskih klubova, aktivan je bio samo Osijek, koji je rutinski pobijedio Santa Kolomu u Andori 2:0.

Sloveniju su pobjedama predstavili Domžale (bolje kući od estonske Flore 2:0) i Gorica (savladala Širak u Jermeniji 2:0), a revanš brine Olimpiju, koja je poražena na gostovanju finskom VPS-u.

I Makedonci su, bap kao i Srbi, Bosanci i Slovenci, upisali po dva trijumfa i poraz.

Pelister je otpisan poslije poraza na gostovanju poljskom Lehu 4:0, a blzu prolaska su Škendija, koja je savladala na svom terenu moldavsku Dačiju 3:0, i Rabotnički, koji je minimalno pobjedio Tre Pene iz San Marina.

Rezultati klubova sa ex-Yu prostora u prvim mečevima uvodnog kola kvalifikacija za Ligu Evrope