Super Saul torpedovao "azure", Njemci sa penala rastužili Englesku

saul, Foto: Marca.com
Ažurirano: 27.06.2017. 21:03h

U finalu Evropskog prvenstva za mlade igraće Španija i Njemačka.

Saul Niges, vezista Atletika, odigrao je spektakularan meč za "furiju" - upisao je het-trik i praktično sam dobio "azure".

Saul je prvi put pogodio u 53. minutu, a kada je Italija pet minuta kasnije ostala sa desetoricom, nakon isključenja Galjardinija, izgledalo je da je sve već gotovo.

Bernadeski je, međutim, izjednačio, ali se Saul tek tada razgoropadio i pogocima u 65. i 74. minutu donio Španiji finale.

Tamo je čeka Njemačka nakon pobjede u triler meču protiv Engleske.

"Elf" je bio bolji od Albiona nakon penala (4:3) pošto je poslije 120 minuta na semaforu stajao rezultat 2:2.

U spektakularnom meču sa desetak velikih šansi, Njemačka je povela golom Zelkea u 35. minutu, a Engleska preokrenula preko Greja u 45. i Abrahama u 50.

Tim Štefana Kunca je poravnao preko pogotkom Platea u 70. a onda promašivao prilike da sve riješi u regularnom toku...

Engleska je nekako izgurala do penala, ali nije mogla više - u petoj seriji je odlučujući jedanaesterac promašio krilni napadač Sautemptona Redmond.

Njemačka je jedini put u ovom uzrastu prvak Evrope bila 2009. godine, i tada je u finalu savladala upravo Englesku rezultatom 4:0.

Englezi su, s druge strane, titule osvajali 1982. i 1984.

Njemačka će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Španije i Italije koji počinje u 21 sat.