Španija u polufinalu, Srbija pred eliminacijom

Španija ima šest, Portugal tri, Srbija i Makedonija po bod
Srbija - Makedonija U21, Foto: Uefa.com
Ažurirano: 20.06.2017. 20:50h

Mlada reprezentacija Srbije je pošla na Evropsko prvenstvo kao potencijalni favorit za titulu, ali će takmičenje završiti, po svemu sudeći, već u grupi.

Nakon poraza od Portugala na startu, sada je bod "orlićima" uzela Makedonija (2:2), pa su obje ekipe kolo prije kraja grupe B bitno umanjile šanse da se plasiraju u polufinale.

Srbija je povela u 24. minutu golom Gaćinovića, uslijedio je preokret u drugom poluvremenu preko Bardhija iz penala i Gjorgjeva, a konačan rezultat je postavio Đurđević u 90.

Tim Nenada Lalatovića je nakon iznednačenja imao veliku šansu za trijumf, ali je Živković pogodio stativu.

U iberijskom derbiju, Španija je savladala Portugal 3:1.

Vezista Atletika Saul u 21. i napadač Malage Sandro Ramires donijeli su Špancima dva gola prednosti.

Smanjio je novi igrač Lajpciga - Bruma, spetkakularnim volejom sa 20-ak metara.

Konačan rezultat u posljednjim trenucima meča postavio je fudbaler Atletik Bilbaa Injaki Vilijams.

"Furija" ima šest bodova, Portugal tri, Srbija i Makedonija po bod.

U posljednjem kolu grupne faze igraju Srbija - Španija i Portugal - Makedonija.