Njemačka u goleadi savladala Australiju

Njemačka Kup konfederacija, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.06.2017. 17:10h

Treći nastup na Kupu konfederacija Njemačka je otvorila pobjedom - u Sočiju je u drugoj utakmici grupe B savladana Australija rezultatom 3:2.

Joakim Lev je u Rusiju doveo kombinovani tim, ali i on je imao dovoljno klase da upiše tri boda protiv "kengura" - razliku su prije svih napravili Julijan Draksler i Leon Gorecka.

"Elf" je poveo na samom startu golom Larsa Štindla, ali je u 41. Australija poravnala preko Toma Rogića.

Njemci su, međutim, već do poluvremena vratili prednost - siguran izvođač penala bio je Draksler, a već u 48. minutu Gorecka je riješio pitanje pobjednika.

Австралия - Германия 2:3. Обзор матча. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Tomi Jurić je desetak minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Peti pogodak na meču je skrenuo pažnju, jer se činilo da je napadač Australijanaca igrao rukom. Nakon pregledavanja snimka je odlučeno da se pogodak prizna...

"S obzirom na to koliko smo stvorili prilika u prvom poluvremenu, morali smo da postignemo još golova. Nastavak je bio drugačiji, imali smo problema. Ipak, važno je da smo pobijedili i ne sumnjam da ćemo iz meča u meč biti bolji", rekao je Draksler.

Njemačka i Čile u grupi B dijele prvo mjesto sa po tri boda, a na nuli su ostali Kamerun i Australija.

Drugo kolo se igra u četvrtak - sastaće se Kamerun - Australija i Njemačka - Čile.