Het-trik Marka Asensija, Portugalci kaznili promašaje "orlića"
52 pregleda 3 komentar(a)
Portugal - Srbija U21, Foto: Uefa.com
Ažurirano: 17.06.2017. 20:51h

Derbi grupe grupe B na U21 Evropskom prvenstvu je pripao Portugalu - tim koji vodi bivši reprezentativacRui Žorž je savladao Srbiju rezultatom 2:0.

Srbija je bolje počela meč, imala i nekoliko odličnih šansi (najbolju je propustio Uroš Đurđević), a onda je dozvolila da u finišu prvog poluvremena primi gol.

Pogodio je Gonsalo Gedeš u 38. poslije slabe intervencije golmana Vanje Milinković-Savića.

U nastavku je bilo prilika na obje strane, a tačku na derbi stavio je Bruno Fernandeš - vezista Sampdorije je pogodio u finišu poslije maestralne asistencije Renata Sančesa.

U istoj grupi, Španija je demonstrirala silu protiv Makedonije - "furija" je slavila sa 5:0.

Dominirao je Realov Marko Asensio, koji je na maestralan način stigao do het-trika.

Makedonce je načeo Saul Njiges, i to makazicama, a upisao se i Đerard Deulofeu iz penala.

Srbija naredni meč igra u utorak protiv Makedonaca, dok će se istog dana sastati Portugal i Španija.