Srbija i Vels se pretplatili na 1:1, šok za Hrvatsku na Islandu

Srbija Vels, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.06.2017. 20:59h

Srbija nije iskoristila remi Republike Irske da se osami na čelu grupe D.

Kao i 12. novembra u Kardifu, "orlovi" su sa Velsom igrali 1:1.

"Zmajevi" su poveli u 35. minutu nakon grešaka fudbaleri koji igraju na Ostrvu - Vladimir Stojković je petljao pored gol-aut linije i napravio faul, nakon kojeg je penal skrivio Luka Milivojević, jer je povukao Sema Vouksa za dres. Neumoljiv sa bijele tačke je bio Aron Ramzi.

Srbija je u nastavku meča na stadionu "Rajko Mitić" napadala, a gol je postigla poslije sjajne asistencije debitanta Aleksandra Prijovića i odlične realizacije njegovog imenjaka Mitrovića u 73. minutu.

Tim Slavoljuba Muslina je tako stigao do 12. boda i opet dostigao Republiku Irsku na vrhu, koja je nekoliko sati bila samostalan lider remijem protiv Austrije.

Gosti su poveli golom Hinteregera u 31. minutu, a zasluženi bod Ircima donio je Volters pet minuta prije kraja.

U istoj grupi, odigran je derbi začelja - bodove su podijelili Moldavija i Gruzija (2:2), iako je domaćin vodio sa 2:0 na poluvremenu.

Hrvatska je u derbiju grupe I sve do finiša imala rezultat koji joj je osiguravao 1. mjestu, ali je potonula - Island je golom Hordura Magnusona slavio u Rejkjaviku sa 1:0 i izjednačio se sa "vatrenima" na čelu sa po 13 bodova.

Po dva manje imaju Turska i Ukrajina, koje su savladale autsajdere Kosovo (4:1), odnosno Finsku (2:1).

Teže su do tri boda stigli puleni Andrija Ševčenka, jer je u Tampereu za pobjedu pogodio Besedin u 75. minutu.

U grupi G se zna da će duel Španije i Italije na Pirinejskom poluostrvu 2. septembra odlučivati ko će direktno na Mundijal, a ko u baraž.

Dva velikana svjetskog fudbala imaju po 16 bodova - "crvena furija" je večeras u Skoplju savladala Makedoniju sa 2:1, a "azuri" su u Udinama bili ubjedljivi protiv Lihtenštajna (5:0).

Grupa D

Srbija - Vels 1:1 (Mitrović 73 - Ramzi 35. penal)

R. Irska - Austrija 1:1 (Volters 85 - Hintereger 31)

Moldavija - Gruzija 2:2 (Ginsari 15, Dedov 36 - Merebašvili 65, Kazaišvili 70)

Tabela: Srbija, R. Irska 12, Vels, Austrija 8, Gruzija 3, Moldavija 2

Grupa G

Makedonija - Španija 1:2 (Ristovski 66 - Silva 15, Kosta 27)

Italija - Lihtenštajn 5:0 (Insinje 35, Beloti 52, Eder 75, Bernardeski 83, Gabjadini 90+1)

Izrael - Albanija 0:3 (Sadiku 22, 44, Memušaj 71)

Tabela: Španija, Italija 16, Izrael, Albanija 9, Makedonija 3, Lihtenštajn 0