Krstović nastavio da rešeta: Crna Gora bolja od Slovenije

Mladu reprezentaciju u ponedjeljak, 12. juna očekuje prijateljski duel sa vršnjacima iz Gruzije
103 pregleda 2 komentar(a)
Crna Goa mladi, Foto: Ffu.ua
Ažurirano: 08.06.2017. 16:00h

Crnogorska mlada selekcija osvojila je treće mjesto na Memorijalu Valerij Lobanovski u Ukrajini.

Nakon poraza od domaće selekcije (2:1), u meču za treće mjesto izabranici Mojaša Radonjića su nadigrali Sloveniju sa 3:2.

To je prva pobjeda mladog tima nakon šest uzastopnih poraza.

Nikola Krstović, 17-godišnji napadač Zete, bio je najzaslužniji za pobjedu.

Krstović je postigao dva gola, prvi u 11. minutu, kada je sa 20 metara pogodio donji desni ugao gola rivala.

U finišu prvog dijela Krstović se našao na pravom mjestu nakon dodavanja Grivića i duplirao prednost Crne Gore.

Do tri gola prednosti izabranici Mojaša Radonjića došli su u 70. minutu susreta kada je Oliver Šarkić precizno izveo penal.

Dva minuta kasnije Andrija Vukčević zaradio je isključenje, pa su brojčano nadmoćni Slovenci već u sljedećem napadu smanjili zaostatak, preko Ožbolta.

Četiri minuta prije kraja susreta Nagode je fantastičnim udarcem sa preko 20. metara pogodio gornji desni ugao našeg gola i postavio konačan rezultat susreta.

"Odigrali smo puno bolje nego u duelu sa Ukrajinom. Imali smo sigurnost tokom većeg dijela utakmice, tri gola prednosti, nekoliko prilika... Nakon crvenog kartona desio se pad zbog kojeg smo došli u situaciju da se u finišu meča borimo da sačuvamo prednost. U drugom dijelu susreta osjetilo se da nemamo svježinu i da je previše naporno za igrače da na kraju sezone igraju dva meča u dva dana. Slovenci su u većem dijelu susreta, pogotovo kada smo bili brojčano ravnopravni, bili potpuno nemoćni pa je pobjeda apsolutno zaslužena. Nakon ove dvije provjere, tokom koje smo dali podjednaku priliku svim igračima, imamo jasniju sliku kako treba da radimo do početka kvalifikacija", rekao je selektor Mojaš Radonjić .

Mladu reprezentaciju u ponedjeljak, 12. juna očekuje prijateljski duel sa vršnjacima iz Gruzije. Meč se igra na Gradskom stadionu u Podgorici sa početkom u 20:30 časova.

Crna Gora – Slovenija 3:2

Boršpil - Stadion Kolos. Sudija: Mikola Krivonosov (Ukrajina). Strijelici: Krstović u 11. i 43, Šarkić u 70 (penal) – Ožbolt 73, Nagode 86.

Žuti kartoni Azemović, Pjetović, Lončar (Crna Gora), Pišek, Paljk, Kramarič, Ožbolt (Slovenija). Crveni karton: Vukčević 72. (Crna Gora)

Crna Gora: Matija Šarkić, Momčilo Rašo (Zoran Petrović), Emir Azemović, Miloš Drinčić (Armin Pjetrović), Nikola Krstović (Dejan Kotorac), Miomir Đuričković, Oliver Šarkić (Stefan Lončar), Driton Camaj (Mihailo Perović), Dragan Grivić, Stefan Vukčević (Ilija Vukotić).

Slovenija: Luka Janžekovič, Amadej Brecl, Erik Gliha, Janez Pišek, Žan Žužek (Tilen Nagode), Martin Kramarič, Matic Vrbanec (Matic Paljk), Jan Humar (Ožbej Kuhar), Luka Badžim, Gal Primc, Alen Ožbolt.