Rimljani savladali Đenovu golom Argentinca u 90. minutu
185 pregleda 1 komentar(a)
Dijego Peroti AS Roma, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.05.2017. 18:14h

Roma je bila u panici, rizikovala je da u danu kada se oprašta veliki Franćesko Toti izgubi sve što je gradila ove sezone, ali je na kraju cilj ispunjen. Cilj koji donosi veliku finansijsku korist...

Roma ide u Ligu šampiona nakon što je savladala Đenovu sa 3:2 u posljednjem kolu, i to golom Dijega Perotija u 90. minutu.

Đenovljanima bodovi ništa nisu trebali, ali su na "Olimpiku" igrali "na nož", vodili golom 16-godišnjeg Pjetra Pelegrija, debitanta i najmlađeg strijelca u istoriji Serije A.

Roma je izjednačila preko Edina Džeka, onda i preokrenula pogotkom Danijele de Rosija, a šok je uslijedio u 79. kada je Darko Lazović matirao loše postavljenog Vojćeha Šćešnjija.

"Grifoni" su imali zicer da povedu, Lazović je pogodio stativu, a onda je došao red na Perotija - dočekao je asistenciju Džeka i postigao vjerovatno najvažniji gol u karijeri.

Toti nije došao u situaciju da postigne gol na oproštaju, ali svejedno - ovo je bio njegov šou u Vječnom gradu...

Roma je sezonu završila sa 87 bodova, jednim više od Napolija koji je u posljednjem kolu pobijedio Sampdoriju sa 4:2 u Đenovi.

Strijelci za "azure" su bili Dris Mertens, Lorenco Insinje, Marek Hamšik i Hose Kaljehon.

Rimljani idu direktno u Ligu šampiona, a Napolitanci će u kvalifikacije za to takmičenje.

Toti (najvjerovatnije) završava karijeru, a danas je bio na terenu od 54. minuta.