Seltik kompletirao perfektnu sezonu: Tri trofeja bez poraza!

Seltik, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.05.2017. 17:11h

Perfektnu sezonu u domaćim takmičenjima Seltik je krunisao trofejom u Kupu Škotske.

Kelti su pobijedili Aberdin sa 2:1 na "Hempden parku" i kompletirali "triplu krunu", nakon što su bili najbolji i u Premijer ligi i Liga kupu.

Koliko god Seltik da nema konkurenciju u Škotskoj i da se trofeji podrazumijevaju, sezona je impresivna, jer je ekipa Brendana Rodžersa tri pehara prigrabila bez poraza!

Hejs je u 9. minutu donio prednost Aberdinu, već u 11. je izjednačio Armstrong, a pobjedu velikanu iz Glazgova donio je Rogić u 92. minutu.

"Bila je teška utakmica, kao i svaka finalna. Primili smo rano gol, srećom odmah i izjednačili i bilo je bitno samo da ostanemo mirni. Zaslužili smo i ovaj trofej, žalim što nismo dali više golova jer smo morali", rekao je Rodžers.