HSV u finišu obezbijedio opstanak, Volfsburg u baražu, Obamejang najbolji strijelac

Obamejang, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.05.2017. 15:39h

Hamburger je pobjedom u direktnom duelu za opstanak pred svojiom navijačima savladao Volfsburg i riješio najveću dielmu posljednjeg kola Bundeslige u sezoni 2016/2017.

Volfsburg će morati da igra baraž sa trećeplasiranom ekipom Cvajte, vjerovatno Braunšvajgom.

S obzirom na to da je Hamburger do opstanka došao golom u 88. minutu, posljednje dileme u Bundesligi otklonio je Gabonac Pjer-Emerik Obamejang iz Borusije Dortmund.

Гамбург - Вольфсбург 2:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 34 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

On je pogodio iz penala u 89. minutu i svom timu obezbijedio direktan put u Ligu šampiona.

Sa dva gola pobjedi nad Verderom (4:3), Obamejang je osvojio i titulu najboljeg strijelca sa 31 pogotkom, jednim više Roberta Levandovskog, koji se nije upisao u strijelce u posljednjem kolu.

Бавария - Фрайбург 4:1. Обзор матча. Германия. Бундеслига 2016/17. 34 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Hofenhajm, koji je odigrao bez golova sa Augsburgom, kao četvrtoplasirani će morati da put u evropsko elitno takmičenje da traži kroz kvalifikacije.

Bajern je ranije obezbijedio Salataru, a Lajpcig drugo mjesto u debitantskoj sezoni Bundeslige.

Keln će igrati u Ligi Evrope, dok će Herta morati u kvalifikacije za to takmičenje.

Iz lige su ispali Darmštat i Ingolštat.

Rezultati:

Borusija M. - Darmštat 2:2 (Azar 50, Rafael 65 - Šiplok 62, Heler 90)

Bajern - Frajburg 4:1 (Roben 4, Vidal 73, Riberi 90+1, Kimih 90+4 - Petersen 76)

Borusija D. - Verder 4:3 (Rojs 5, 75 (penal), Obamejang 42, 89 (penal) - Junuzović 7, Bartels 46, Kruze 68)

Ajntraht - Lajpcig 2:2 (Valjeho 83, Blum 90 - Sabicer 25, Poulsen 56)

Keln - Majnc 2:0 (Hektor 43, Osako 87)

Hamburger - Volfsburg 2:1 (Kostić 32, Valdšmit 88 - Knohe 23)

Herta - Bajer 2:6 (Vajzer 71, Alagui (penal) 86 - Ernandes 5, Haverc 31, 45+1, Kisling (penal) 64, Arangis (penal) 81, Pohjanpalo 90)

Hofenhajm - Augsburg 0:0

Ingolštat Šalke 1:1 (Gros 41 - Avdijaj 2)