Grizman: Juve osvaja Ligu šampiona, Bufon Zlatnu loptu

Đanluiđi Bufon, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.05.2017. 13:48h

Fudbaler Atletiko Madrida Antoan Grizman prognozirao je danas da će Juventus pobijediti Real u finalu Lige šampiona, kao i da će "Zlatna lopta" otići u ruke golmana "stare dame" Đanluiđija Bufona.

Juventus i Real sastaće se 3. juna u Kardifu u finalu Lige šampiona, a italijanski tim će pokušati da osvoji prvu titulu u tom takmičenju još od sezone 1995/96.

"Juventus će osvojiti Ligu šampiona, a samim tim Điđi Bufon će osvojiti 'Zlatnu loptu'", rekao je Grizman za španske medije.

Real je zaustavio Atletiko u ovogodišnjem polufinalu Lige šampiona, tako da ekipa Dijega Simeona nije uspjela da se drugu godinu zaredom plasira u finale tog takmičenja.

"Finale više boli od polufinala. Razmišljaš o tome kako ćeš podići pehar, a onda izgubiš i to je veoma teško", rekao je Grizman.

Atletiko će i naredne sezone igrati u Ligi šampiona, pošto je treći u Primeri.

"Nismo osvojili trofeje što smo željeli... Ali, ispunili smo jedan cilj, plasmanom u Ligu šampiona uradili smo veliki posao", rekao je Grizman.

Atletiko će sezonu završiti u nedjelju utakmicom protiv Atletik Bilbaa na svom stadionu.