Real na bod od titule - Ronaldo probušio Seltu

Real ima tri boda više od Barselone pred posljednje kolo i mora da osvoji bod u Malagi, jer ima slabiji međusobni skor od Katalonaca, koji zatvaraju Primeru utakmicom sa Eibarom kod kuće.
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.05.2017. 21:07h

Rasplet u Primeri - Realu je u posljednjem kolu, u nedjelju u Malagi, dovoljan i bod za 33. titulu prvaka Španije.

Ekipa Zinedina Zidana konačno je ostala sama na prvom mjestu, nakon lake i ubjedljive pobjede protiv Selte u Vigu, u zaostalom meču - 4:1 na "Balaidosu".

Da Real ne mora u nedjelju Andaluziju po pobjedu pobrinuo se Kristijano Ronaldo, koji je probio Seltu golovima u 10. i 48. minutu.

Oba je postigao lijevom nogom - prvi rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca, a drugi nakon kontranapada i sjajnog dodavanja Iska.

Ponajbolji Seltin igrač Aspas dobio je drugi žuti karton u 62. minutu, ali su domaći smanjili i sa igračem manje, golom Šveđanina Gvidetija u 69.

Ipak, samo minut kasnije sve je bilo gotovo - Benzema je pogodio na ubacivanje Marsela.

Tačku na pobjedu Reala, petu uzastopnu u Primeri, stavio je Toni Kros dva minuta prije kraja.

Сельта - Реал Мадрид 1:4. Обзор матча. Ла Лига 2016/17. 21 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.